Проекти

Демократія та реформи в період конфлікту: виклики та рішення

Демократія та реформи в період конфлікту: виклики та рішення

Мета проекту


Метою проекту є визначення позицій суспільних верств для налагодження суспільно-політичного міжрегіонального діалогу, визначення шляхів політики деокупації Криму.
Цілями проекту є:
• Розробка рекомендацій до державної політики деокупації Криму в сфері освіти, культурної спадщини, інформаційної політики, соціально-економічної ситуації. Пропозиції увійдуть до стратегічних напрямів політики деокупації Криму.
• Сприяння наданню інформації про шляхи деокупації Криму на тимчасово окупованій території, підтримка дискусії стосовно майбутнього Кримського півострова в суспільному середовищі шляхом консультацій, дискусій, співпраці зі ЗМІ.
• Оцінка процесу реалізації рішень політики з питань “політики ідентичності”, аналіз суспільної думки стосовно ставлення до конфлікту, соціокультурних питань, прав людини в умовах конфлікту, сценаріїв розвитку ситуації на Донбасі.
• Надання громадським активістам інструментів політичного аналізу стосовно демократії участі як частини конфліктної превенції, формування діалогу в розділених громадах.

У рамках проекту буде підготовлений аналітичний звіт «Дискурс ідентичності та прав людини в період конфлікту», в якому буде проаналізоване ставлення різних соціальних груп до можливих сценаріїв вирішення конфлікту на Донбасі.
Важливим результатом реалізації проекту стане Зелена Книга з питань політики деокупації АР Крим. Її матеріали будуть представлені в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України із залученням представників апарату РНБО та Адміністрації Президента.


Тривалість проекту


01 травня 2017 – 30 квітня 2018


Донор


NED (National Endowment for Democracy)

 

Діяльність за проектом

Проведення фокус-груп «Оцінка стану розвитку соціокультурної сфери суспільства: виклики, пропозиції, можливості» у Києві (16.06.2017), Тернополі (21.06.2017), Дніпрі (27.06.2017).

Участь кенрівника проекту Ю.Тищенко в публічному обговоренні в Запоріжжі "Шляхи та умови реінтеграції: виклики і можливості" (30.07.2017)

Участь Ю.Тищенко разом з головою Меджлісу кримськотатарського народу Р.Чубаровим та заступником міністра інформаційної політики Е.Джеппар у прес-конференції до Міжнародного дня корінних народів світу, що відзначається 9 серпня (09.08.2017)

Проведення моніторингу заходів та рішень органів влади у формуванні політики ідентичності за липень-серпень 2017 р. моніторинг здійснив експерт проекту Т.Самчук

 

Публікації, виступи в медіа

Участь керівника проекту, експертки УНЦПД Ю.Тищенко у політичному ток-шоу "Свобода слова" на телеканалі ICTV, присвяченому питанням деокупації Криму (26.06.2017)

Участь Ю.Тищенко в програмі "Тема дня" на телеканалі UA-Крим, присвяченій ерспективам створення кримськотатарської національно-територіальної автономії в Криму (28.06.2017)

Ю.Тищенко коментує сайту "Слово і діло" намір РНБО України запровадити біометричний контроль на кордоні з РФ (11.07.2017)

Ю.Тищенко в ефірі ТРК "Київ" коментує заяви РФ щодо створення "Малоросії" та оцінює наслідки телефонних перемовин у Нормандському форматі (24.07.2017)

Аналітичне дослідження, здійснене  експертом проекту В.Мартинюком "Україна стає невід"ємним елементом поясу безпеки: від гібридних загроз до співпраці у безпековій сфері" (вересень 2017)

Експерт проекту Ю.Каздобіна в ефірі радіо "Хаят" висвітлила теми інформаційної та комунікативної стратегії щодо громадян України, які лишилися в тимчасово окупованому Криму (25.09.2017)

 
 
niz
Контакти
01004, Україна, м.Київ,
вул. Антоновича, 10-А, оф. 3
тел. +38 044 599 42 51
ucipr@ucipr.org.ua
© Український незалежний центр політичних досліджень 1991