Експертні обговорення на тему парламентської етики

Фахівці УНЦПД, експерти Програми підтримки демократичних процесів провели експертні обговорення (фокус-групи) у чотирьох містах, що представляють різні регіони країни, з метою дослідити громадську думку щодо комплексних аспектів засад етичної поведінки депутатів Верховної Ради України. Експертні обговорення пройшли з 3 по 7 вересня 2015 р. в Дніпропетровську, Черкасах, Львові та Херсоні за сприяння OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights.

До обговорення були залучені політичні експерти, журналісти, громадські активісти, які обізнані з різними аспектами діяльності Верховної Ради, народних депутатів, обраних мажоритарно. Завданням заходу було виявити, як учасники фокус-групи в містах, що представляють різні регіони України, уявляють комплексне поняття «етика депутатів», «парламентська етика», якими мусять бути норми поведінки депутата Верховної Ради і як порушення цих норм впливає на політичний процес, ухвалення рішень, підзвітність народних депутатів, можливість підконтрольності депутатів виборцям.

На обговореннях увага була приділена тим аспектам етичної поведінки парламентаріїв, які потребують додаткового врегулювання та суспільної уваги: декларування статків та витрат депутатів як публічних осіб, а також членів їхніх родин, вплив бізнесу депутата на процес ухвалення політичних рішень, питання конфлікту інтересів. Важливим аспектом депутатської етики є питання звітності парламентаріїв за кошти, які виділяються на їх утримання. У ході обговорень було напрацьовано пропозиції стосовно нормативного, законодавчого врегулювання прогалин у законодавстві щодо питань унормування етичної поведінки парламентаріїв.

Завантажити Файли звітів у форматі *.pdf:

Звіт за результатами експертного обговорення в Харкові

Звіт за результатами експертного обговорення в Краматорську

Звіт за результатами експертного обговорення в Львові

Звіт за результатами експертного обговорення в Вінниці

Звіт за результатами експертного обговорення в Одесі

Назад до переліку матеріалів