Влада міста Ірпінь через скликані в ручному режимі начебто громадські слухання спробувала отримати схвалення нового Генерального плану міста, цілі сторінки якого скопійовано з генплану м.Очаків Миколаївської області.
Документ під назвою “Оновлення генерального плану м. Ірпінь Київської області. Інформаційна довідка”, який було опубліковано на сайті міської ради, містив інформацію про «визначення прибережних захисних смуг, пляжної та водоохоронної зон водних об’єктів міста: Бейкуського лиману – 6,0 га, Дніпровсько-Бузького лиману – 24,0 га…». Згідно з цим документом, влада Ірпеня зобов’язувалася провести «екологічне оздоровлення морського узбережжя із виконанням комплексу гідротехнічних заходів, орієнтовно 4,0 км». А на стор.96 оновленого Генплану Ірпеня було чітко вказано: “З метою охорони й оздоровлення навколишнього середовища м. Очакова у проекті рекомендовано виконати ряд планувальних і технічних заходів…».
Документ невдовзі зняли з сайту, але активісти встигли зробити його точну копію http://bit.ly/infodovodka_genplan
«Екс-мер Володимир Карплюк, який все ще контролює апарат Ірпінської міської ради, дуже поспішає затвердити оновлений Генеральний план Ірпеня. Бо він може стати індульгенцією для всіх незаконних забудов міста. Адже розробники з державного науково-дослідного інституту проектування міст “Діпромісто” змушені малювати на карті те, що уже є фізично збудованим», - вважає Михайлина Скорик, громадська активістка та експертка проекту «Відкритість рішень як засіб скорочення корупційних ризиків у громаді Приірпіння». На її думку, реальний Генплан міста, який намагається легалізувати колишній міський голова Карплюк – це хрест на Приірпінні як зеленій рекреаційній зоні.
Появі згаданого документу на сайті ІМР передували фейкові громадські слухання. Уранці 30 листопада влада Ірпеня зігнала в будівлю міськради бюджетників та спортивних молодиків. А інформацію про намір провести громадські слухання оприлюднила на сайті ІМР напередодні о 22.00. При цьому влада стверджувала, що збори – це і є громадські слухання, які начебто скликала в.о. міського голови Анастасія Попсуй своїм розпорядженням від 26 жовтня. Проте тексту цього розпорядження на сайті, в розділі «Розпорядження міського голови», досі немає.
Ситуація зі сфальшованим Генпланом Ірпеня вже викликала увагу центральних ЗМІ.
Нагадаємо, з вересня 2018 р. УНЦПД розпочав роботу над проектом «Відкритість рішень як засіб скорочення корупційних ризиків у громаді Приірпіння» у співпраці з Центром політико-правових реформ та за підтримки Європейського Союзу.
У рамках проекту експерти виявляли, що Генплан Ірпеня було піддано коригуванню вже після того, як його затвердила сесія міської ради.