19 грудня депутати Ірпінської міської ради без обговорення проголосували за генеральний план міста, який у кілька разів збільшує площі земель, дозволені під висотну забудову, та знищує зелену зону. Ухвалення такого важливого для розвитку міста документа відбулося всього за 23 секунди. При цьому міська рада не оприлюднила текст пояснювальної записки до генплану та остаточне креслення карти.
Понад те, міська влада проігнорувала протести місцевих мешканців і не пустила їх у сесійну залу. Як повідомляють активісти, проїзд до будівлі міськради перегородили автівкою, а двері зсередини будівлі заблокували невідомі особи спортивної статури. Щоб потрапити всередину, протестувальникам довелося виламати заблоковані двері. У залі міськради відбулась штовханина, проте невідомим особам все таки вдалося відтіснити протестуючих, повідомляє низка ЗМІ.
На думку активістів, які мають намір подати позов до суду, депутатів «захищали» від громадськості «тітушки». Водночас місцева поліція повідомила, що активісти порушували публічний порядок під час роботи міськради, та близько 60 з них доправила до відділку.
«Влада Ірпеня брутально ігнорує громадську думку, яка виступає проти надмірної висотної забудови міста та знищення зеленої зони. Так, у листопаді натомість загальноміських громадських слухань щодо генплану влада зорганізувала фейкові збори за рахунок адмінресурсу та «тітушок», - нагадує Михайлина Скорик, експертка проекту «Відкритість рішень як засіб скорочення корупційних ризиків у громаді Приірпіння». На її переконання, влада порушує законодавство України, зокрема, в частині доступу до публічної інформації. Так, ще у вересні громадський моніторинг у рамках зазначеного проекту виявив, що Генплан Ірпеня піддавали коригуванню, потім влада міста приховала документ від громадськості, а невдовзі на сайті ІМР оприлюднила документ, окремі сторінки якого були скопійовані з Генплану причорноморського міста Очаків. 5 грудня, у години, відведені для прийому громадян, головний архітектор міста Михайло Сапон відмовився ознайомити експертів проекту з актуальним Генеральним планом Ірпеня.
Нагадаємо, з вересня 2018 р. УНЦПД працює над проектом «Відкритість рішень як засіб скорочення корупційних ризиків у громаді Приірпіння» у співпраці з Центром політико-правових реформ та за підтримки Європейського Союзу.