Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України - 2019-2024

Проєкт розпочато у грудні 2019 року під час VIII Форуму розвитку громадянського суспільства. Він реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Головна його мета - покращити операційне середовище для громадянського суспільства та посилити інституційну спроможність організацій громадянського суспільства для забезпечення самозарадності громадського сектору України.

Для її досягнення Консорціум має такі ключові цілі:

1. Посилити інституційну спроможність організацій громадянського суспільства (ОГС);

2. Покращити правове сприятливе середовище для громадянського суспільства;

3. Поглибити дослідження та вивчення секторальних викликів, можливостей та кращих практик для громадянського суспільства.

УНЦПД реалізовує Ціль 2, проміжними результатами якої є: 

  • Посилені зусилля з адвокації на національному та місцевому рівнях для покращення правових умов діяльності (ПУД) громадянського суспільства в Україні.
  • Посилене створення коаліцій навколо тематичних адвокаційних ініціатив.
  • Покращено діалог, партнерські стосунки та платформи між громадянським суспільством, урядом та приватним сектором з питань, пов'язаних з просуванням екосистеми для благодійності в Україні.
  • Посилено моніторинг правових умов діяльності.
  • Покращені законодавчі та регуляторні політики, пов'язані з операційним середовищем для громадянського суспільства.
  • Вдосконалена законодавча база для просування різних форм благодійності (наприклад, податкові пільги, спрощення державного фінансування, корпоративна соціальна відповідальність тощо).
  • Підвищена обізнаність щодо нового законодавства та норм.
  • Поліпшені місцеві правові спроможності.
  • Розширена юридична допомога для громадських активістів та ОГС.

В рамках проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства в Україні консорціумом також розроблено аналітичний, візійний та полісі-документ, що містить бачення громадського сектору пріоритетів реформування й покращення правового середовища для організацій громадянського суспільства України на 2021–2025 роки - Карта правових реформ для громадянського суспільства в Україні.

Назад до переліку матеріалів