Барометр ОГС: оцінка середовища для громадянського суспільства в країнах східного партнерства - 2017-2023

Український незалежний центр політичних досліджень працює над проєктом за фінансової підтримки Європейського Союзу.  

Він реалізується у 6 країнах: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія,  Молдова та Україна.   

Мета проєкту: регулярний та системний моніторинг середовища, в якому працюють організації громадянського суспільства (ОГС) Східного партнерства. 

Експерти УНЦПД  досліджують зміни у громадському секторі на основі 11 індикаторів і 30 стандартів. Проводяться експертні опитування, фокус-групи, кабінетні дослідження. За їх підсумками готується щорічний звіт «Барометр ОГС», який окрім висновків та оцінки середовища містить також рекомендації щодо вирішення проблемних питань і випадків для покращення середовища організацій  громадянського суспільства.

Після презентації та широкого оприлюднення звіт передається до уряду та парламенту. А також – поширюється донорам, міжнародним партнерам, органам влади на національному, регіональному і місцевому рівнях, органам місцевого самоврядування, ОГС тощо.  

Оцінка громадянського середовища, а також запропоновані кроки для усунення прогалин у законодавстві використовуються для підготовки стратегічних документів, таких як Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021-2026рр., відповідних місцевих програм і планів сприяння сприяння розвитку громадянського суспільства, діяльності консультативно-дорадчих рад, побудови адвокаційних кампаній тощо.

Переглянути повний звіт "Барометр ОГС 2017-2018" можна тут

Звіт "Барометр ОГС" за 2019 рік українською і англійською

Звіт "Барометр ОГС" за 2020 рік українською і англійською

Звіт "Барометр ОГС" за 2021 рік українською і англійською

Звіт "Барометр ОГС" за 2022 рік українською і англійською 

Звіт "Барометр ОГС" за 2023 рік українською і англійською 

Назад до переліку матеріалів