Керченський міст. Пальці Росії на горлі Азова

Новим мостом, який з’єднав окупований Крим з російською Таманню, радше користуватимуться не туристи, а військові. Таку думку висловила в коментарі ТСН (підсумковий випуск новин на каналі «1+1», 20.05.2018) аналітик УНЦПД Юлія Тищенко. Спираючись на дані російських туроператорів, пані Тищенко говорить, що близько 90% росіян заявляють, що воліють скористатися для подорожі на літній відпочинок у Крим літаком, а не автотранспортом. «Це міст не для туристів, а для танків», - каже Ю.Тищенко.
Крім того, що незаконне будівництво завдало економічних втрат Україні, які обчислюються в 500 млн. доларів щороку (великі вантажні судна в Азові фактично не зможуть бути використані через невисокі опори мосту), грандіозна споруда довжиною 19 км несе велетенську екологічну шкоду для всього регіону. Позаяк опори мосту сповільнюють течію в протоці, яка єднає Чорне та азовське моря, Азов може опріснитися і поволі перетворитися на озеро.
На думку Юлії Тищенко, яку цитує «1+1», Україна має всі шанси виграти позови в міжнародних судах щодо незаконності будівництва цього мосту: «Це частина політико-дипломатичного шляху, який нам треба пройти, наближаючи деокупацію Криму».
Дивитися сюжет