Демократія та тоталітаризм. Парадигма боротьби в умовах окупації. 16.03.2018

16 березня 2018 р. в «Укрінформі» відбулася прес-конференція на тему «Демократія та тоталітаризм. Парадигма боротьби в умовах окупації» за участі Юлії Тищенко, керівниці програми підтримки демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень, та Ірини Жданової, голови ГО «Фонд Відкрита Політика». Модерував захід Андрій Хорошенюк – кандидат педагогічних наук, доцент Університету КРОК.
Під час прес-конференції було порушено аткі питання: правові та соціально-економічні проблеми на окупованій території АР Крим; соціум та політика в контексті виборів в умовах окупації; освіта як основний інструмент деокупації та реінтеграції Криму.
«Категорично важливо говорити про нелегальність виборів в Криму, - наголосила Юлія Тищенко, адже через проведення цих виборів РФ намагається подати буцімто легітимність анексії Криму. «Для РФ питання анексії Криму є національним надбанням, Крим – головний набуток Путіна у його попередній термін, - наголосила аналітикиня УНЦПД. - Вибори в РФ – вибори без будь-якого вибору, і є питання стосовно їх легітимності на території Криму. На незаконно окупованому півострові проживає майже півтора мільйона виборців, чиї голоси будуть приплюсовані до загальних цифр явки в РФ». Проведення виборів в Криму вже визнається незаконним в міжнародних інституціях, державах, заявах очільників ЄС, зазначила Юлія Тищенко.
«Вже сьогодні активісти говорять про адміністративний ресурс і тиск, важливою є картинка явки в містах компактного проживання кримських татар, корінного народу, чиї представницькі органи завжди засуджували окупацію. Але в технологічних цілях картинка буде створюватися. В Криму немає спостерігачів, хоча РФ декларує їхню присутність залучаючи фейкових спостерігачів в рамках їх керованої псевдонародної дипломатії. Категорично важливо говорити про нелегальність виборів в Криму», - резюмувала Юлія Тищенко.