Політичні підсумки року 2017 та прогноз на 2018 рік. 26.12.2017

Політичні підсумки року 2017 та прогноз на 2018 рік. 26.12.2017

Якщо команда Президента не продемонструє відданості цінностям, проголошеним на Майдані, на виборах (дострокових чи планових) вона може отримати плачевний результат, - вважає Світлана Конончук, виконавчий директор УНЦПД. На прес-конференції «Політичні підсумки року 2017 та прогноз на 2018 рік», що відбулася 26 грудня 2017 р. в інформагенції «Главком», вона зауважила, що на сьогодні більший вплив на політичний процес має Президент, проте він перебуває у висококонкурентному середовищі.

Screens12 26
На думку Світлани Конончук, найбільш реалістичний прогноз на 2018 рік – у Верховній Раді збережеться статус-кво: «З одного боку, Президент шукатиме розширення підтримки і можливості залучити нових депутатів для того, щоб ухвалювати рішення швидше, а з іншого – вестиметься інформаційна така з боку опонентів, аби дискредитувати тих позафракційних, які співпрацюватимуть з Президентом, а також політиків, опозиційних главі держави - щоб показати, що вони «несправжня опозиція». Ці дії будуть спрямовані на те, аби унеможливити розширення впливу Президента на парламент».
Чи можливі екстраординарні події, які порушать цей статус-кво? «Теоретично – можливі, - вважає Світлана Конончук. - Це можуть бути події, пов’язані з критичними кроками політичних конкурентів Президента. Але такі кроки навряд чи знайдуть підтримку в суспільстві, яке сьогодні є втомленим і роздратованим, і може спрямувати своє роздратування не тільки на владу, а й на тих, хто інспірує локальні заворушення без ясної, чіткої мети і без достатньої підтримки з боку суспільства. Майдани і протести не можуть бути під штучними приводами. Для того, щоб мати вплив на політичний процес, майдани повинні мати широку суспільну підтримку».

Дивитися прес-конференцію: