Про нас

Чи готові парламентські партії підтримати реформу виборчого законодавства?

Чи готові парламентські партії підтримати реформу виборчого законодавства?
 UCIPR brandbook  eu reforms  demokracy

 

Український незалежний центр політичних досліджень звернувся з листами до голів парламентських фракцій та груп і до голів партій, які представлені у Верховній Раді України, з проханням прояснити позицію очолюваних ними фракцій (партій) щодо готовності підтримати реформування законодавства у сфері виборів до парламенту.
Посилаючись на Закон України «Про статус народних депутатів України», ми попросили голів парламентських фракцій та очільників партій відповісти на такі питання:
1. Який один із трьох проектів закону буде підтримувати фракція політичної партії (політична партія):
- «Про вибори народних депутатів України» від 27 листопада 2014 року (реєстраційний № 1068 (авт. Юрій Мірошниченко),
- «Про вибори народних депутатів України» від 2 грудня 2014 року (реєстраційний № 1068-1 (авт. Юлія Тимошенко, Сергій Соболєв, Іван Кириленко та ін.) чи
- «Про вибори народних депутатів України» від 11 грудня 2014 року (реєстраційний номер 1068-2 авт. Наталя Агафонова, Віктор Чумак, Наталя Новак, Павло Різаненко, Леонід Ємець)?
2. Чи має намір політична партія працювати над узгодженим варіантом пропорційної виборчої системи з преференційним голосуванням, що базується на регіональних виборчих округах, після розгляду вказаних законопроектів у сесійній залі?
УНЦПД вважає, що відповіді на ці питання і позиції партій є дуже важливими для багатьох виборців, адже йдучи на парламентські вибори 2014 року, більшість політичних сил, зокрема ті, які підписали згодом Коаліційну угоду, обіцяли підтримувати впровадження реформи виборчого законодавства та підтвердила свою готовність сприяти впровадженню пропорційної системи з преференційним голосуванням, що базується на регіональних виборчих округах.
Листи такого змісту, датовані 20 червня 2017 р., було надіслано головам партій та головам парламентських фракцій політичних партій «Блок Петра Порошенка», «Об’єднання «Самопоміч», «Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина», «Народний фронт», «Опозиційний блок», Радикальної партії Олега Ляшка, головам депутатських груп у ВР «Воля народу» та «Партія «Відродження».
Нагадаємо, що УНЦПД реалізує проект «Громадська підтримка реформування законодавства до парламентських виборів» за підтримки ГО «Центр демократії та верховенства права» в рамках проекту «Посилення коаліції РПР», фінансованого Європейською Комісією.

Breadcrumbs