Ю. Каздобіна: «Росії вдалося розділити в західному інформпросторі питання Криму та питання Донбасу»

«Російським пропагандистам вдалося розділити в західному інформаційному просторі питання Криму та питання Донбасу», - стверджує експертка УНЦПД, радник міністра інформаційної політики України Юлія Каздобіна, посилаючись на результати фокус-групового опитування, проведеного УНЦПД серед західних журналістів та дипломатів, акредитованих в Україні. Про висновки, які можна зробити з цих досліджень, Ю.Каздобіна розповіла в ефірі програми «Питання національної безпеки», що виходить на сайті Центру журналістських розслідувань.
«Вони (респонденти) розповідали, як проблему Криму сприймають на Заході. Всі сходилися на невеселій думці, що Крим зараз не вельми актуальний на Заході; це питання турбувало під час захоплення Криму Росією, а приблизно через місяць, коли почалися події на Донбасі, воно зійшло з «перших шпальт», - переповідає Юлія Каздобіна. – На думку учасників фокус-групи, на Заході про Україну говорять переважно в контексті конфлікту на Донбасі, а про Крим фактично не згадують».
«Росії вдалося розділити ці дві теми в західному інформаційному просторі, - вважає Ю.Каздобіна. – З точки зору учасників цієї фокус-групи, Україні слід протистояти цій тенденції, всіма силами пояснювати західним аудиторіям, що Крим та Донбас – це частини однієї і тієї ж самої історії, що агресія Росії торкається обох цих українських територій».


(Центр журналістських розслідувань, 25.03.2017)
Дивитися повністю: