Проєкти

Виконання ПДА між Україною і ЄС

Виконання ПДА між Україною і ЄС
logo vidrodshzennya2

Виконання Порядку денного Асоціації (ПДА) між Україною і ЄС: експертний погляд.

В Україні з травня 2010 року по вересень 2012 року проводився громадський моніторинг виконання Україною Порядку денного асоціації (ПДА) між Україною і ЄС – двостороннього документу, що містить перелік реформ, які має здійснити Україна у співпраці з ЄС.

Громадський моніторинг дозволив виокремити основні проблеми та виклики, що виникають у процесі виконання пріоритетів ПДА Урядом країни та Європейською стороною у визначених пріоритетних сферах. Реалізація проекту передбачала аналіз правових актів, політичних документів, прийнятих законопроектів, що стосувалися виконання положень з боку української сторони Порядку денного Асоціації між Україною і ЄС у сферах політичного та економічного діалогу: конституційного реформування, розвитку громадянського суспільства, реформи публічної адміністрації та її прозорості, судової реформи, доступу до правосуддя та правової допомоги, кримінальної юстиції та захисту прав людини, економічних перетворень, безпекової сфери.

Незалежний аналіз дій української влади здійснювала експертна група, до якої входило більше ніж 30 експертів з питань політичного діалогу, верховенства права та захисту прав людини, економічних реформ, безпекових питань та охорони навколишнього середовища. Експерти слідкували за виконанням пріоритетів ПДА (визначених для виконання у 2010-2011 роках Спільним комітетом високопосадовців) та доносили результати аналізу до Уряду України та Європейської Комісії. 
 
Вчасно інформувалась громадськість, експертне середовище про дії влади та їх відповідність ПДА, а також їх ефективність. Консорціум регулярно інформував представників Уряду України та Європейської Комісії щодо результатів аналізу реалізації ПДА, що дозволило впливати на виконання пріоритетів ПДА.
 
Контактні особи: керівник проекту Юлія Тищенко (tyjulia[at]gmail.com), координатор проекту Світлана Горобчишина (sveta[at]ucipr.org.ua)
 
* * *
Мета Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” – сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив. Детальніше: www.irf.ua

* * *
Проект реалізувався за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження", м. Київ, вул. Артема, 46, тел: +380 (44) 461 97 09, факс: +380 (44) 486 76 29, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,http://www. irf.ua/

Breadcrumbs