Управління міжетнічними відносинами в Криму

Управління міжетнічними відносинами в Криму через підвищення потенціалу прокуратури у протидії проявам нетерпимості в суспільстві (листопад-грудень 2011 р.)

 

Проект «Управління міжетнічними відносинами в Криму через підвищення потенціалу прокуратури у протидії проявам нетерпимості в суспільстві» реалізовувався Українським незалежним центром політичних досліджень (м. Київ) та Інформаційно-дослідницьким центром «Інтеграція та розвиток» (м. Сімферополь) за підтримки Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин у листопаді-грудні 2011 року. 

Головна ціль проекту: підвищити потенціал Прокуратури Автономної Республіки Крим у протидії проявам нетерпимості в суспільстві та раннього попередження конфліктних ситуацій.

Цільова аудиторія: Державні службовці Департаменту надзору за дотримання законодавства в сфері міжетнічних відносин Прокуратури АРК, кримських регіональних і міських прокуратур; представники місцевого самоврядування, локальних громад.

Результати проекту:

– Проведення експертних зустрічей з питань обміну досвідом з працівниками прокуратури в сфері попередження і реагування на прояви нетерпимості.

Експертна зустріч "Активізація громадянського суспільства щодо виявлення та реагування на інциденти, мотивовані упередженнями" / 18 листопада 2011 року, м. Сімферополь

Експертна зустріч "Протидія проявам нетерпимості в суспільстві: реагування та координація" / 2 грудня 2011 року, м. Сімферополь

– Підготовка і публікація методичних рекомендацій з описом випадків застосування норм діючого законодавства відносно проявів нетерпимості в Україні (Криму), а також прикладів із практики інших країн регіону ОБСЄ.

Методичні рекомендації з протидії проявам нетерпимості (ксенофобії) для прокурорів та слідчих прокуратури, представників силових структур, неурядових організацій (2011 р.). Укладачі: Юлія Тищенко, Олег Смірнов, Ігор Осика, Олексій Морозл
– Проведення тренінгу для представників місцевих прокуратур з метою підвищення навичок і знань в сфері розпізнання і реагування на прояви ненависті, дискримінації та ксенофобії.
Тренінг "Особливості роботи органів прокуратури у поліетнічних суспільствах. Комплексні питання управління міжетнічними взаєминами в АР Крим" / Автономна Республіка Крим, м. Алушта, 9-11 грудня 2011 року
– Проведення підсумкового круглого столу за участі представників органів влади, присвяченого представленню результатів проекту та обговоренню практичних інструментів подолання ксенофобії.

Круглий стіл "Процеси координації діяльності правоохоронних органів, виконавчої влади, самоврядування та організацій громадянського суспільства щодо протидії проявам нетерпимості в українському суспільстві" / 22 грудня 2011 року, м. Сімферополь

 

Див. інтерв'ю тут

Назад до переліку матеріалів