Крим. Анексована власність. 17.03.2016

16 березня об 11.00 презентація аналітичного видання "Крим. Анексована власність"

Організатор: Міністерство інформаційної політики України.

У заході візьмуть участь: Юлія Тищенко - експерт УНЦПД голова Програми підтримки демократичних процесів; Рефат Чубаров - народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу; Еміне Джеппар - радник Міністра інформаційної політики; Ребекка Лохна - Перший секретар Посольства Великої Британії в Україні; Юрій Смілянський - кримський економіст, переселенець, експерт благодійного фонду "Майдан закордонних справ".

Підсумкові матеріали:

Україна втратила в окупованому Криму 42700 об'єктів, що належать їй, - експерт

За період анексії Криму Росія присвоїла 42700 об'єктів, що належать Україні, серед яких держпідприємства, історико-культурні заповідники.

Про це йшла мова на презентації в Укрінформі аналітичного видання "Крим. Анексована власність", підготовленого експертами Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД).

"За період окупації Криму Російською Федерацією було "націоналізовано" на півострові 27 державних підприємств. Всього Україною втрачено близько 42700 об'єктів нерухомості, що належать їй, - будівель, споруд, земельних ділянок і об'єктів незавершеного будівництва", - повідомила експерт УНЦПД Юлія Тищенко.

За її словами, українська сторона у зв'язку з завданим їй збитком вимагає компенсації у розмірі 1 трильйону гривень. З урахуванням упущеної вигоди ця сума складає 2,4 трильйона гривень, підкреслила Тищенко.

Як відмітила експерт, у сфері культурної спадщини Росія присвоїла у Криму шість історико-культурних заповідників, 300 тисяч музейних експонатів, близько 14 тисяч пам'ятників культури, з яких майже 150 історико-архітектурних об'єктів занесено до списку ЮНЕСКО.

У 2015 році привласнення окупантами 220 історичних і культурних пам'ятників Криму підтверджено занесенням їх до Єдиного державного реєстру об'єктів культурної спадщини Росії, відмітила Тищенко.

Україна має активно реагувати на переміщення культурних об'єктів з Криму - експерт

Україна має активніше реагувати на дії Росії, яка привласнила об'єкти культурної спадщини в Криму, і сприяти арешту музейних експонатів, що переміщуються з півострова.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.

«Україна, так чи інакше, намагається реагувати на дії окупантів, але ці дії недостатньо активні», - вважає Тищенко.

Наприклад, в Ермітажі має бути організована виставка картин з фондів музею Феодосії, і було б непогано, якби наше Міністерство культури хоча б склало перелік експонатів цього музею, «щоб на них можна було накласти арешт».

Як говорить експерт, у світі є механізми реагування на переміщення такого роду культурних об'єктів, і їх необхідно вивчати.

«Звичайно, в України обмежене меню дій у таких ситуаціях, але якщо подивитися детальніше реакцію на різні конфлікти у світі навколо об'єктів культури, то вихід знайти можна», - вважає Тищенко.

Нагадаємо, в середу в Укрінформі представлено аналітичне видання «Крим. Анексована власність», згідно з яким за період анексії Росією Криму там втрачено 42,7 тисяч об'єктів власності України, у тому числі шість історико-культурних заповідників, 300 тисяч музейних експонатів, близько 14 тисяч пам'яток культури, з яких майже 150 історико-архітектурних об'єктів занесено до списку ЮНЕСКО.

Відеозвіт з прес-конференції