Права людини в політичних програмах та наживо (інфографіки)

Права людини в політичних програмах та наживо (інфографіки)

 

Україна стала однією із держав-авторок Стамбульської конвенції та однією з перших підписала її. Стамбульська конвенція визнана найвищим міжнародним стандартом у попередженні та боротьбі з насильством щодо жінок та домашнім насильством. Конвенція спирається на системний підхід, у рамках якого зазначені явища розглядаються не як особисті проблеми особи або внутрішні конфлікти родини, а як порушення прав людини, відповідальність за реагування на які лежить у тому числі на соціальних інститутах та державах. Стамбульська конвенція допомагає державам впроваджувати дієві інструменти для захисту своїх громадян та громадянок. Документ розроблений з метою ефективно протистояти широкому спектру явищ, серед яких психологічне насильство, фізичне насильство, сексуальне насильство, передусім зґвалтування, примусовий шлюб, примусовий аборт, примусова стерилізація, каліцтво жіночих статевих органів, злочини в ім’я так званої «честі», переслідування, сексуальні домагання.

 

Міжнародні та вітчизняні експерти та експертки, правозахисниці та правозахисники, громадські діячі та діячки неодноразово наполягали на тому, що цей документ має бути ратифікований та імплементований у національне законодавство та політичну платформу держави. Тим паче, що Європейський Парламент у Резолюції від 28 листопада 2019 року закликав держави-підписантки ратифікувати Стамбульську конвенцію.

 

 

Політичні партії по-різному вводили питання прав людини до своїх передвиборчих програм 2019 року. Український незалежний центр політичних досліджень створив низку інфографік, щоб показати, що спільного та відмінного знайшли наші експерти в програмах. Фокус на правах людини.

 

Пішовши на випередження, зазначимо: Стамбульська конвенція досі не ратифікована в Україні. А значить, ця частина політичних програм поки залишається лише текстом на папері. Приєднайтеся до числа активних громадян, яким небайдужі права людини, підпишіть петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції: https://petition.president.gov.ua

 

 

 

 

12

 

34

56

 

Інфографіки підготовлені в межах проєкту «Оцінюючи парламентські вибори в Україні крізь призму прав людини», що реалізує УНЦПД за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

 

Погляди, висловлені в цій публікації, відображають винятково позицію авторів.