«Євроінтегарційні» зміни до Конституції покладають на владу ще більші завдання

«Те, що Верховна Рада ухвалила 7 лютого зміни до Конституції, якими зафіксувала незворотність курсу країни до ЄС та НАТО, було цілком очікуваним кроком, - коментує аналітик УНЦПД Юлія Тищенко в студії ТРК «Рада». - Адже більшість з тих 335 депутатів, які проголосували за таке рішення, усвідомлювали, що інакше вони виглядатимуть в очах виборця як «зрадники» євроінтеграційному курсові. Темою євроінтеграції скористалися всі політичні гравці, насамперед, президентська сторона «поставила залік», адже її євроінтегарційні обіцянки в такий спосіб зреалізувалися».
За словами Юлії Тищенко, судячи з досліджень, які проводив УНЦПД минулого року, євроінтеграційні питання об’єднують суспільство – понад 55% опитаних хочуть, аби країна рухалася в напрямку ЄС.
Водночас аналітик зазначила, що конституційні зміни потребують наповнення справами - згадане рішення парламенту потребує великої роботи з імплементації Угоди про асоціацію, ухвалення низки супутніх законопроектів. Водночас, підкреслює Ю.Тищенко, ЄС нині занурений у внутрішні проблеми, і Україна наразі не є у списку пріоритетів щодо розширення Союзу.


Дивитися інтерв’ю на ТРК «Рада».