ЗАВЕРШЕНО: Розпочато набір експертів і практиків для співпраці з Національною Платформою стійкості та згуртованості

Національна Платформа стійкості та згуртованості, яка є найбільшим і найвпливовішим в Україні майданчиком для  громадянського діалогу,  розширює коло співпраці та запрошує до участі в Спільноті експертів і практиків національної стійкості.

Стратегічні пріоритети Національної Платформи:

 • Стійкість та згуртованість
 • Реінтеграція та відновлення
 • Євроінтеграція

Зараз, на третьому році повномасштабної війни, ми всі потребуємо  ще більше знань, обізнаного реагування на виклики й наслідки збройної агресії та пропозицій до зміцнення суспільних звʼязків. Національна Платформа, яка вже обʼєднала понад 40 учасників,  прагне збільшити кількість наших експертів для подальшої взаємодії всіх зацікавлених сторін на місцевому, національному та міжнародному рівнях. Це дозволить виявляти зміни в процесах національної стійкості у часі та від міста до міста, від громадянина до органів влади.

Запрошуємо долучатись до надання експертизи та пропозицій,

якщо Ви  прагнете реалізовувати свої ідеї в колі однодумців Національної Платформи стійкості та згуртованості.

Якщо у Вас є:

1. вища освіта або професійна підготовка у Вашій сфері.

2. досвід аналітичної роботи у сфері побудови миру, аналізу політики деокупації, розвитку спроможності місцевих громад, управління місцевим розвитком, захисту прав людини, у тому числі в судах, роботи в органах державної влади чи управління, 

або

3. досвід роботи з представлення інтересів, співпраці з різними групами в сфері соціальної згуртованості, співпраці громад, вираження інтересів груп осіб таких, як внутрішньо переміщені особи, ветерани Збройних Сил України чи інших підрозділів.

Як ми обираємо наших експертів та практиків

При виборі наших експертів ми керуємося такими критеріями:

 • Експертиза – доведені знання в певних сферах
 • Поглиблені місцеві знання. За задумом, дві третини експертів та практиків, мають знати щоденний зріз практики стійкості у своїй сфері.
 • Серйозність мети - готовність приділяти час спілкуванню проекту, наданню експертизи, розробці ініціатив для втілення.
 • Бажання мати високий рівень соціального залучення – неупереджена експертиза і громадянська небайдужість.

Що ви можете досягти разом із досвідченою командою Національної Платформи стійкості та згуртованості?

1. Забезпечення участі команди Національної Платформи стійкості та згуртованості в розробці, моніторингу, імплементації та оцінки впливу політики стійкості у вашій громаді, області, політиці, якою займається ваш орган влади чи ваша ініціативна група, організація.

2. Доступ до комунікаційних заходів, які Національна Платформа стійкості та згуртованості  проводить на національному та регіональному рівнях.

3. Координація позицій з бенефіціарами політики, представниками органів влади, організація та проведення спільних обговорень, презентацій, консультацій з зацікавленою громадськістю, представниками академічних кіл.

3. Представлення спільних напрацювань, проектів рішень у сфері політики деокупації та політики стійкого миру й згуртованості на політичному рівні.

Для того, щоб долучитися до діалогової Національної Платформи просимо подати:

1. Резюме, в якому вказати освіту, досвід роботи, а також описати свої компетенції, вказати, у яких питаннях Ви володієте експертизою, інформації про участь в робочих групах, ініціативах, інших релевантних відомостей по темі Вашої експертизи (до 2 сторінок).

2. За наявності - приклади аналізу політик, експертних висновків, публікацій в медіа (1-3 тексти на Ваш вибір).

Виберіть одну або кілька експертиз і зазначте її у Вашому CV:

 1. самоорганізація (горизонтальні та низові ініціативи);
 2. безпека та стійкість громад (політико-правовий аналіз документів, проєктів рішень щодо безпеки, стійкості громад);
 3. захист європейських цінностей – свобода, людська гідність та опір будь-яким проявам авторитаризму;
 4. регіональний розвиток та відновлення (політико-правовий аналіз рішень, програм планів щодо регіонального розвитку, відновлення);
 5. згуртованість та національна єдність, які базуються на українській громадянській ідентичності, практиках інклюзивності, відкритості та залученості;
 6. реформи та суспільні трансформації на базі соціальних та управлінських інновацій;
 7. підходи до перехідного правосуддя та верховенства права, відновлення справедливості та відповідні реформи (політико-правовий аналіз документів в сфері перехідного правосуддя, колаборації, люстрації тощо);
 8. ліквідація наслідків короткотермінової та тривалої окупації для України в соціокультурній сфері (оцінка проектів рішень, політичних документів. політико-правовий аналіз законів, стратегій у соціокультурній сфері (освіти, культури, політики памʼяті) в контексті політики реінтеграції тимчасово окупованих територій, деокупованих територій);
 9. залучення різних груп суспільства до подолання агресії та забезпечення стійкого миру.

Заявку просимо подати до 18.00 години 3 травня 2024 року на адресу електронної пошти:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  з обов’язковою копією на This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. з назвою теми «Спільнота експертів і практиків Національної Платформи стійкості та згуртованості».

Інформація про Національну Платформу

Ініціатива Національної платформи стійкості та згуртованості у 2024-2025 роках реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проєкту «Забезпечення стійкості України в умовах зростання ризиків та наслідків війни». Проєкт реалізується Українським незалежним центром політичних досліджень та Українською Гельсінською Спілкою з прав людини.

Більше дізнайтеся за посиланням https://national-platform.org/

Назад до переліку матеріалів