Зручно та швидко: ГО можуть брати участь у державних конкурсах на ВзаємоДії

Запущено сервіс електронних конкурсів на платформі ВзаємоДія. Інститути громадянського суспільства зможуть подавати пропозиції своїх проєктів та в разі перемоги отримувати державні гранти на їх реалізацію.

Відтепер всі етапи — від оголошення конкурсу до визначення переможців — відбуватимуться онлайн. 

Що саме змінилося:

- процедура проведення конкурсу стала електронною;
- з’явилися єдині правила для учасників та максимально уніфіковані форми документів для участі в конкурсах від різних держорганів;
- рейтинги проєктів формуються автоматично без втручання організаторів;
- проведені конкурси та ухвалені щодо них рішення зберігаються в єдиній базі; 
- процедури звітності та розподілу коштів між проєктами переможців стали прозорими;
- громадяни зможуть брати участь у відборі до конкурсної комісії; 
- громадяни зможуть голосувати за визначення переможців проєктів;
- органи виконавчої влади зможуть проводити конкурси за допомогою онлайн-інструментів. 

«Запровадження електронного конкурсу проєктів значно розширює доступ громадських організацій до державної фінансової підтримки своїх суспільних ініціатив. Кілограми паперів, вимоги особисто везти проєкти в столицю, непрозорі конкурсні процедури йдуть у минуле. Тепер кожна організація зможе відправити свій проєкт у міністерство або обласну адміністрацію електронно, через платформу ВзаємоДія, а участь у захисті проєкту також можна взяти онлайн. Інформація про всі актуальні урядові конкурси проєктів буде зібрана в одному місці. Також можна легко ознайомитися з переліком переможців конкурсів, описом їхніх проєктів і результатом виконання. Важливо, щоб органи виконавчої влади якомога швидше почали використовувати систему е-конкурсів для надання фінансування проєктам громадських організацій», — зазначив на презентації сервісу керівник програми розвитку громадянського суспільства Максим Лациба.

Ключове завдання Мінцифри — створювати зручні та доступні цифрові сервіси, які поступово витісняють складну бюрократичну тяганину в різних сферах життя. Одне з його цілей — щоб Україна увійшла до найкращих 20-и країн індексу електронної участі ООН. Саме для цього і створено ВзаємоДію — національну платформу е-демократії, що об’єднає всі важливі інструменти громадської участі у зручному та впізнаваному інтерфейсі.

«ВзаємоДія дасть людям можливість впливати на рішення влади онлайн, використовуючи цивілізовані та сучасні інструменти, не виходячи на демонстрації, щоб бути почутими. А представники влади зможуть отримувати швидкий та конструктивний зворотний зв’язок від громадян, ухвалювати оптимальні рішення та підвищувати рівень довіри до себе», — підкреслила заступниця Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська. 

Незабаром на платформі з’явиться новий функціонал, який зараз наразі тестується. На порталі можна буде: 

  • знаходити актуальні контакти органів влади;

  • переглядати звіти про результати роботи органів влади за попередній рік;

  • аналізувати матеріали громадських експертиз; 

  • надавати експертну допомогу під час створення політик;

  • знаходити рекомендації та найкращі практики у сфері електронної демократії. 

«Проведення конкурсів в електронному форматі — це не лише про зручні механізми та відкриті, прозорі процедури, а й про доступність та безбар’єрність. Запуск цього порталу дасть можливість посилити співпрацю та розширити коло партнерів — як із боку державних органів, так і інститутів громадянського суспільства», — розповіла заступниця Міністра молоді і спорту Марина Попатенко. 

Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема пояснив, що електронні конкурси проєктів інститутів громадянського суспільства на платформі ВзаємоДія втілюють у життя усі ключові принципи Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»—прозорість, громадську участь, підзвітність та використання інноваційних технологій. Завдяки цьому додаткові вигоди та можливості отримають і громадяни, і інститути громадянського суспільства, і держава.

«Електронна демократія є важливою для побудови діалогу між владою та населенням. Щоб заохотити українців спілкуватися з владою, ми підтримали створення платформи ВзаємоДія. Впевнені, що вона стане зручним цифровим майданчиком, на якому згодом будуть усі інструменти електронної участі, і спонукатиме громадян долучатися до формування національних та місцевих рішень», — зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

Модуль електронних конкурсів розроблено Мінцифра спільно з Міністерством молоді та спорту України, Мінветеранів, Міністерством соціальної політики України, Фондом соціального захисту людей з інвалідністю, Програмою EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії та Українським незалежним центром політичних досліджень

Назад до переліку матеріалів