Податкові пільги для ГО осіб з інвалідністю в умовах війни

Уряд продовжив дію дозволів на пільги з оподаткування для підприємств та організацій ГО осіб з інвалідністю. Вони автоматично пролонговуються і діятимуть під час воєнного стану та протягом наступних двох календарних кварталів після його припинення.

Це зафіксовано у Постанові КМУ №323 (https://bit.ly/3L8HZuv) від 19 березня 2022 р. “Деякі питання користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану на території України”. А саме:
- якщо строк дії дозволу на право користування податковими пільгами закінчився в період дії воєнного стану в Україні — він автоматично продовжується на два календарні квартали після його припинення або скасування.
- Податкова служба не застосовує фінансових санкцій за неподання документів під час війни на право використання пільг.
- порядок надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій ГО осіб з інвалідністю, затвердженого Постановою КМУ від 8 серпня 2007 р. № 1010 на час війни та протягом двох календарних кварталів після його припинення або скасування діє тільки для тих підприємств ГО осіб з інвалідністю, які раніше НЕ зверталися за такими дозволами.
- Національній соціальній сервісній службі, обласним, КМДА протягом 7 робочих днів після припинення або скасування воєнного стану в Україні потрібно проінформувати ГО щодо необхідності подання документів про дозволи на право користування пільгами з оподаткування на наступний період.

*мова йде про такі податкові пільги як:
• нульова ставка ПДВ;
• пільги зі сплати ПДВ;
• пільги зі сплати податку на прибуток;
• пільги зі сплати земельного податку для підприємств ГО осіб з інвалідністю передбачені Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та Податковим кодексом України.
 

Назад до переліку матеріалів