Бути в курсі: аналіз змін до Податкового кодексу України, що затверджені Законом № 3275

07.04.2020 року

Верховна Рада України прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)” , яким до законодавчого поля України впроваджуються нові комплексні правила, спрямовані на мінімізацію негативного впливу поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) в Україні.

Експерти Українського незалежного центру політичних досліджень підготували аналіз Закону.  Розглянемо зміни до Податкового кодексу України, що безпосередньо впливають на діяльність ОГС.

Застосування податкової знижки з податку на доходи фізичних осіб

Ліміт податкової знижки для фізичних осіб-благодійників у 4% знято.  До знижки з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) за результатами 2020 року можна включати, без обмежень, суму коштів або вартість товарів, переданих громадським чи благодійним організаціям з метою запобігання поширенню на території України COVID-19.

Мова про такі товари: лікарські засоби для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційні засоби і антисептики, медичне обладнання, засоби індивідуального захисту, медичні виробів для скринінгу хворих, розхідні матеріали для надання медичної допомоги, медичні вироби, лабораторне обладнання, розхідні матеріали. Окрім того, до переліку включено лабораторне обладнання, розхідні матеріали для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо, засоби особистої гігієни, продукти харчування та/або товари за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Товари для протидії COVID-19 без ПДВ

Товари, що необхідні для протидії COVID-19, можуть ввозитися на митну територію України без ПДВ. Такі ж умови оподаткування діють для операції з постачання товарів на митній території України. Актуально для всіх операцій, що виконані у період карантину – з 17 березня 2020 року до останнього числа місяця, в якому завершиться дія карантину.

Товари для протидії COVID-19 без ввізного мита

Товари, що необхідні для виконання заходів запобігання, поширення та  ліквідації спалахів COVID-19, звільняються від сплати ввізного мита. Норма має тимчасовий характер, вона чинна до закінчення карантину.

 Зміни до порядку реєстрації платником податку на додану вартість для громадських об’єднань та благодійних організацій

Вартість операцій з ввезення в Україну та постачання на території України товарів для протидії COVID-19 громадськими об’єднаннями та благодійними організаціями не враховуються до загальної суми постачання, при досягненні якої (1  00 0000 грн)  у організації виникає обов’язок ставати платником ПДВ. Крім того, безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, та надання такої допомоги власне благодійними організаціями не включаються при обрахунку суми постачання, при досягненні якої, платник ПДВ зобов’язаний зареєструвати операції з надання благодійної допомоги. Дія норми поширюється на операції, здійснені у період з 17 березня 2020 року до останнього числа місяця, в якому завершується карантин. 

Український незалежний центр політичних досліджень (УНЦПД)  — неурядовий позапартійний аналітичний центр, який розвиває демократичні процедури у полі публічної політики і своєю діяльністю утверджує в суспільстві ідеї незворотності демократичних перетворень. Центр зосереджується на ретельному вивченні суспільно-політичних процесів в Україні та країнах ЄС, генерує ідеї та адвокатує пропозиції для хорошого врядування, займається громадянською і політичною просвітою, створює майданчики для суспільної комунікації.

 

 

 

Назад до переліку матеріалів