Від 1 вересня ми розпочали новий проект – «Відкритість рішень як засіб скорочення корупційних ризиків у громаді Приірпіння».
Хаотична забудова міста Ірпніь, що на Київщині, брак належної інфраструктури для розвитку на тлі стрімкого, впродовж останніх років – у 2 рази збільшення кількості мешканців ,- усе це стало викликами для місцевої громади. Важливими чинниками для виправлення такої складної ситуації є прозорість рішень місцевої влади, зокрема стосовно забудови міста, дотримання нею статуту територіальної громади, законів України, взагалі – впровадження прозорих демократичних правил урядування містом. Також важливим є зростання громадянської активності містян, впровадження практики створення органів самоврядування населення (ОСН) на рівні вулиці, кварталу чи кількох кварталів.
Учасники проекту мають на меті виявляти потенційні корупційні ризики в урядуванні та на рівні ухвалення рішень в Ірпені. У рамках проекту буде проаналізовано рішення органів місцевого самоврядування в Ірпені за 2015-2018 років стосовно дотримання процедурних питань, прозорості, стосовно потенційних корупційних ризиків. Основні позиції моніторингу – відповідність процесу прийняття рішень положенням законодавства України у сфері місцевого розвитку (Закон «Про місцеве самоврядування в Україні»), доступу до публічної інформації (Закон «Про доступ до публічної інформації»), статуту міста Ірпінь, положенню про місцеву раду.
Ми спиратимемося на партнерські організації - ГО «Захист навколишнього природного середовища «Дружба», ОСН м. Ірпеня «Дружний квартал», комунікаційна агенція Media Masters.
Власне проект УНЦПД реалізує в рамках ширшого проекту - "Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади в Україні", що його здійснює Центр політико-правових реформ за підтримки Європейського Союзу.