Криворізька міська рада ухвалила новий статут територіальної громади, який розширив можливості для мешканців брати участь в управлінні своїм містом.
За результатами минулорічного «Індексу демократичності міст» Кривий Ріг займав 34 сходинку з 48 можливих. Місто знаходилось на межі від «Низького рівня» демократичності до «Жахливого», оскільки була заблокована більшість можливостей для впливу на місцеву раду.
Це була одна з причин, чому саме в Кривому Розі з’явився перший Консультаційний центр з питань законодавства для громадських та благодійних організацій, який запустив проект USAID «Громадяни в дії». Консультаційний центр допоміг запустити десятки нових громадських ініціатив та посилив спроможність вже діючих, які щоденно змінюють своє місто на краще.
І от однією з цих змін стало оновлення головного документу, який регулює відносини влади та громади. Нова редакція статуту розблокувала три інструменти місцевої демократії: загальні збори громадян, громадські слухання та е-петиції. По кожному з них були ухвалені положення, де чітко прописана процедура використання цього інструменту.
«Це лише перший крок в оновленні статуту. Наразі працює робоча група, яка готує запуск інших інструментів, а саме місцевих ініціатив та консультацій з громадськістю. Ми очікуємо що вже в найближчі декілька місяців вони будуть розглянуті міською радою» - відмітив громадський активіст та місцевий партнер проекту «Громадяни в дії» Олег Сампір.
Нагадаємо, завантажити типові положення по всім інструментам місцевої демократії можна на сайті «Довідник громадського активіста», у розділі "Вплив на владу".