1 березня, під час першого візиту до України міністра закордонних справ Великої Британії Боріса Джонсона, відбулася його зустріч з представниками Меджлісу кримськотатарського народу, який сьогодні незаконно заборонений в РФ, та представниками організацій громадянського суспільства, що опікуються питаннями деокупації Криму, зокрема УНЦПД. Йшлося про порушення прав людини в Криму, порушення прав кримськотатарського півострова окупаційною російською владою.
За словами керівника програм демократичних процесів УНЦПД Юлі] Тищенко, присутньої на зустрічі, «Крим сьогодні - це порушення прав людини, прояви дискримінації кримськотатарського народу, заборона Меджлісу. Все це - страшні результати незаконної анексії українського півострова Росією. Важливо було донести думку про необхідність підтримки Меджлісу, адже політика окупанта спрямована на переслідування невгодних представників цього корінного народу: їх саджають за грати завдяки надуманим кримінальним справам за буцімто «екстремізм», або репресіями «вичавлюють» з Криму. Також важливо підтримувати громадянське суспільство у протидії анексії».
На думку експертів УНЦПД, необхідно посилювати санкції проти Росії та контроль за їх дотриманням, і Велика Британія може гарти в цьому важливу роль, особливо з огляду на те, що ця країна невдовзі перебирає від України головування в Раді Безпеки ООН і оголосила повернення територіальної цілісності України в числі своїх зовнішньополітичних пріоритетів. Також потрібно пов’язувати питання санкцій із порушенням прав людини в Криму.
Нагадаємо, під час свого першого візиту до Києва Боріс Джонсон заявив, що його країна «ніколи не прийме анексії Криму» та закликатиме європейські країни «посилити тиск на Росію у зв’язку з анексією Криму та її діями на Донбасі».