Від 26 законопроєктів до співпраці з ОГС: ключові досягнення УНЦПД у 2024 році

2024 рік став для команди Українського незалежного центру політичних досліджень роком викликів, наполегливої праці та важливих досягнень.

У розпал повномасштабної війни, коли Україна стоїть перед новими реаліями та викликами, ми продовжували працювати задля зміцнення демократії в країні. Від підготовки законопроєктів до сотень консультацій через “гарячу лінію” — кожен наш крок був спрямований на підтримку громадянського суспільства і активних громадян.

Результати команди УНЦПД свідчать, що разом ми здатні творити зміни навіть у найскладніші часи. Чого ж ми домоглися? 

Законодавча діяльність 

Ми зробили вагомий внесок у розробку 26 законопроєктів і аналіз 32 проєктів нормативно-правових актів, спрямованих на прозорість роботи ОГС та їхній розвиток. Серед них, зусиллями експертів УНЦПД проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства” було ухвалено  законопроєкти №6401 “Про прозорість ОМС” та №7283 “Про народовладдя в громадах”. 

Також ухвалили Закон України №4254 “Про публічні консультації”. Для нас історія створення цього документу розпочалася ще у 2015 році, коли написали першу редакцію тексту. 

Дослідження та моніторинг

У рамках проєкту “Національна платформа стійкості та згуртованості” ми провели шість фундаментальних досліджень:

Також відбулася презентація українського звіту Індексу сталості організацій громадянського суспільства за 2023 рік. Проєкт є продовженням Civil Society Organizations Sustainability Index.

Підтримка громадянського суспільства

Було надано понад 170 консультацій  представникам ГО/БО, активістам та волонтерам завдяки діяльності “Гарячої лінії правової допомоги ОГС”, яка працює у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства”. Найчастіше до нас звертались з питань:

  • реєстрації громадських і благодійних організацій;
  • Отримання гуманітарної допомоги;
  • оподаткування неприбуткових організацій.

 

Публічні заходи 

Командою УНЦПД організовано понад 20 заходів у Києві, Одесі, Львові, Чернівцях та Миколаєві. Під час них обговорювали: питання гуманітарної допомоги, звітність і податкові аспекти для неприбуткових організацій, розвиток інструментів громадської участі, а також виклики стійкості та джерела згуртованості на різних рівнях.

Участь у міжнародних і національних ініціативах 

Виконавча директорка УНЦПД Валерія Скворцова та керівниця Програми підтримки демократичних перетворень Юлія Тищенко взяли участь в Ukraine Recovery Conference (URC2024) в Берліні. На конференції обговорювали соціальне відновлення та людський капітал для майбутнього України.

Також команда УНЦПД долучилася до напрацювань Дорожньої карти з функціонування демократичних інституцій та Плану заходів на 2025–2026 роки з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.

Співпраця з органами влади та міжнародними партнерами

Цьогоріч ми плідно працювали з Офісом Президента, Секретаріатом Кабінету Міністрів України, Міністерством соціальної політики, Міністерством юстиції, Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції,  Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим, обласними військовими адміністраціями, а також із міжнародними представництвами в Україні.


 

 

Назад до переліку матеріалів