20 лютого в Комітетах Верховної Ради відбувся круглий стіл «Практика роботи місцевих електронних петицій», в ході якого народні депутати, громадські активісти та представники органів місцевого самоврядування підбивали підсумки року роботи цього сервісу е-демократії.
На початку круглого столу були презентовані результати використання сервісів е-петицій різними містами України та органами влади. Зокрема, в Києві за рік роботи сервісом петицій скористувалось більше 400 тисяч унікальних користувачів.
Експерти та представники місцевої влади шукали шляхи як покращити практику застосування цього інструменту місцевої демократії. Сперечались чи варто чітко прописати в законодавстві який орган має розглядати петицію та які мають бути правові наслідки по петиціям, що набрали необхідну кількість голосів.
Не меншу дискусію викликало питання, як варто розглядати «е-петицію». Чи як особливу форму звернення громадян чи все таки як електронну форму місцевої ініціативи. Адже саме від цього залежить правовий статус цього інструменту та його практична реалізація.
Учасники круглого столу обговорили і три проблемні обласні центри, які досі не запустили е-петиції – Запоріжжя, Херсон та Одесу. За пропозицією модератора круглого столу Максима Лациби учасники заходу вирішили написати листи-звернення до очільників цих міст.
Представники громадськості і органів місцевого самоврядування погодились, що є необхідність змінити законодавство щодо е-петицій. Депутати-учасники заходу підтримали цю ідею та запропонували виступити авторами законопроекту.
Проект резолюції круглого столу можна прочитати за посиланням.
Ознайомитись з запропонованими змінами в законодавство можна за посиланням.
Фото з круглого столу можна переглянути на ФБ-сторінці проекту USAID«Громадяни в дії».
Свої пропозиції до резолюції та правки до законодавства можна надсилати Івану Лукері Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Круглий стіл став результатам поєднання зусиль багатьох сторін. З боку влади його співорганізаторами виступили Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнародних відносин, Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування та Державне агентство з питань електронного врядування України. З боку громадськості до організації заходу долучились: Проект USAID«Громадяни в дії», Асоціація відкритих міст, Програма «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), Фонд Східна Європа та Центр Розвитку інновацій.