З 3 по 6 серпня 2017 року командою Проекту USAID "Громадяни в дії" організовано освітній проект " Школа громадської дії", який відбувався у комплексі "Трипільське сонце" (Київська обл.).
Учасниками заходу стали 19 громадських активістів з різних регіонів України: Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Кривий Ріг, Слов'янськ, Краматорськ, Кропивницький, Теплодар, Богуслав, Суми, Львів, Київ, Одеса, Косів, Чернігів, Чернівці, Харків, Хмельницький.
Урочисту частину відкриття Школи громадської дії здійснили Максим Лациба, директор Проект USAІD "Громадяни в дії", та Томас Ерік Вайт, директор офісу демократії та врядування USAID-Україна. Далі захід проводився у тренінговому інтерактивному інтенсивному форматі і включав теоретичні сесії, дискусії, презентації, практичні завдання, роботу у групах, рольові ігри. Спікерами та тренерами Школи були відомі суспільно-політичні діячі - Максим Лациба, Олександр Солонтай, Андрій Сидоренко, Юлія Решітко, Іван Лукеря , Тарас Случик, Ольга Гріднєва, Олександр Равчев та адвокасі-менеджери проекту «Громадяни в дії» Дар’я Сидоренко, Кирило Сидорчук і Оляга Рябуха.
У рамках заходу учасники підвищили рівень своїх компетенцій з питань фандрейзингу, проектного менеджменту, PR'у та адвокації з метою покращення правового стану розвитку своїх місту у напрямках:
- розвитку громадянського суспільства
- впровадження місцевої демократії
- отримання ресурсів від ОМС
- спрощення процедури реєстрації ГО/БО
У результаті учасники мають плани розвитку громадського сектору у своїх містах і направленні на:
- адвокатування затвердження цільових програм сприяння розвитку громадянського суспільства
- забезпечення діяльності координаційних рад з питань сприяння розвитку громадянського суспільства
- адвокатування затвердження міськими радами положень про конкурс проектів для ОГС, місцеві ініціативи, громадські слухання, бюджет участі, е-петиції, доступ до засідань депутатських комісій, доступ до пленарних засідань
- забезпечення надання ЦНАПами адміністративних послуг з державної реєстрації ГО/БО
- розвиток громадянської освіти
- підвищення рівня участі громадян в управлінні своїми містами та розвиток активізму
- розвиток міжсекторального партнерства та інше.
По завершенню Школи громадської дії учасники отримали сертифікати, які засвідчують участь у проекті, та подарункові мегафони, як символи діяльності громадських активістів. Організатори почули багато слів вдячності від учасників, позитивних фітбеків та пропозицій для співпраці.