Нові підходи до гуманітарної допомоги: які зміни передбачає законопроєкт?

Експертка УНЦПД проєкту Ініціатива  секторальної підтримки громадянського суспільства  Юлія Панура презентувала основні положення нової редакції законопроєкту "Про гуманітарну допомогу". 

Мета документа — вдосконалити правове регулювання гуманітарної допомоги в Україні, забезпечити прозорість процесів з урахуванням європейських стандартів.

Знімок екрана 2024 12 17 о 16.16.09

Учасники заходу мали змогу дізнатись про принципи адміністрування гумдопопомоги, серед них:
  • визнання товарів ГД за декларативним принципом;
  • розширення функціоналу автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги (АС ГД);
  • спрощення механізмів перерозподілу, утилізації та повернення гуманітарної допомоги.
Спільнота не тільки ознайомилась з ключовими аспектами законопроєкту, але й долучилася до обговорення, запропонувала власні рекомендації.
Знімок екрана 2024 12 17 о 16.16.33
 

Новий законопроєкт передбачає закріплення напрацьованих за час війни позитивних практик у мирний час. Серед ключових новел документу — спрощення документообігу при ввезенні гуманітарної допомоги, а також впровадження прозорих та дієвих механізмів ввезення транспортних засобів для використання ОГС. 

📌До 24 грудня у вас буде можливість коментувати законопроєкт. Також можете переглянути запис презентації за посиланням.

Слідкуйте за нашою Facebook-сторінкою, щоб не пропустити важливі новини та оновлення. 

Захід організовано УНЦПД в межах проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства, який реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центр демократії та верховенства права завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через USAID Ukraine - USAID Україна.

Назад до переліку матеріалів