«Право кримських татар на самовизначення є частиною глобальної палітри поняття «права людини», - цю думку аналітик УНЦПД Юлія Тищенко проводила під час панельної дискусії «Кримськотатарська автономія: загрози чи можливості?», що відбулася 8 грудня 2017 р. у Києві. Надання Кримові статусу кримськотатарської національно-територіальної автономії, вважає Ю.Тищенко, стане додатковим аргументом та можливістю для деокупації півострова, а також для закладення картини майбутнього для етносів, що мешкають нині у Криму. «Це можливість для Укарїни продемонструвати успішний кейс у вирішенні такого скалдного питання в дусі дотримання прав людини та права народу на самовизначення», - запевнила Юлія Тищенко.
У рамках панельного обговорення, в якому також узяли участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, історик Гульнара Бекірова, експерт Інститут демократії ім.Пилипа Орлика Наталія Бєліцер, народний депутат Сергій Висоцький, експерт «Майдану закордонних справ» Юрій Смілянський, було також представлено книгу «Питання автономії Кримського півострова: дискусії, виклики, зміст», видану Українським незалежним центром політичних досліджень у 2017 році (колектив авторів – Ю.Тищенко, С.горобчишина, Ю.Каздобіна, А.Дуда, Н.Беліцер).
«У цій книзі зібрано аргументи, яких так бракує учасникам багатьох сьогоднішніх суперечок на політичному рівні та в соціальних мережах, - підкреслила у своєму виступі на панельній дискусії Наталя Беліцер. – Зокрема, найрозповсюдженіший аргумент противників кримськотатарської національної автономії – начебто в унітарній країні не може бути ніякої автономії. Це аргумент, який базується на необізнаності У цій книзі зібрано приклади існування автономій в унітарних державах. Єдиною підставою для створення такої автономії є право народу на самовизначення. Також у цій книзі є достатньо підстав для спростування зауважень стосовно того, що надання кримським татарам автономії спричинить федералізацію України і стане підставою для надання особливого статусу якимсь ОРДЛО».
Дивитися трансляцію панельної дискусії повністю: