«Важливим аргументом для інформування суспільства та боротьби з російською пропагандою» назвала аналітик УНЦПД, радник міністра інформаційної політики Юлія Каздобіна доповідь міжнародної експертної групи щодо подій 26 лютого 2014 року перед будівлею Верховної Ради АРК. Цю доповідь, видану Українською Гельсинською спілкою з прав людини, було презентовано 23 лютого 2017 р. у парламенті України під час мультикультурної акції «День Криму у Верховній Раді».
Виступаючи на презентації доповіді у ВР України, Юлія Каздобіна наголосила, що дані, які містяться у дослідженні міжнародної експертної групи, допоможуть інформувати суспільство та спростовувати міфи російської пропаганди. «Мітинг, зорганізований Меджлісом кримськотатарського народу за участі проукраїнських мешканців півострова 26 лютого 2014 року, зірвав сценарій окупанта, за яким планувалося продемонструвати світові, начебто Крим «пішов під Росію» без жодного спротиву, добровільно й охоче, - підкреслила Юлія Каздобіна. – Крім того, завдяки мітингу було зірвано намір Верховної Ради АРК проголосувати про відділення Криму від України – через багатотисячний мітинг те плановане засідання так і не відбулося. Мітинг довів і агресору, і Україні, і світовій спільноті, що на півострові є чималі сили, здатні до мирного опору окупантові».
Нагадаємо, 26 лютого 2014 р. біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим у Сімферополі відбулися два мітинги, організовані партією "Русское Единство" та Меджлісом кримськотатарського народу, цілі кожного з яких відображали різні погляди на статус Криму. Під час заходів загинули двоє проукраїнських активістів, а окремі мітингувальники зазнали тілесних ушкоджень. Після окупації Криму Росією почалося кримінальне переслідування деяких кримських татар, які брали участь у мітингу. Загалом у рамках справи "26 лютого", порушеної Слідчим комітетом РФ, звинувачуються громадяни: Ахтем Чийгоз, Ескандер Кантеміров, Мустафа Дегерменджі, Ескендер Емірвалієв, Алі Асанов і Арсен Юнусов. Двоє осіб - Т.Юнусов та Е.Небієв - вже засуджені умовно.