У дні роковин окупації Криму Росією УНЦПД спільно з інтернет-телебаченням UKrLifeTV щороку проводить марафон, присвячений кримській проблемі. Цьогоріч 6 березня ми провели вже четвертий такий марафон ідей, спогадів та пропозицій, якими з телеглядачами ділилися знані експерти, правозахисники, громадянські діячі, політики, журналісти.
Цього разу гостями марафону були Юсуф Куркчі, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО; Юлія Тищенко, аналітик УНЦПД; Марія Томак, співзасновниця організації «Медійна ініціатива за права людини»; Ельміра Аблялімова, екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника; Валентина Потапова з громадської організації «Альменда»; Ескандер Барієв, голова правління організації Кримськотатарський ресурсний центр; Андрій Сенченко, голова Всеукраїнського руху «Сила права»; журнлаістка Лариса Волошина.
«Україна має обмежене меню можливостей, щоб впливати на те, що відбувається у Криму сьогодні. Проте є кроки, які зробити можна і треба. Насамперед Україна може контролювати виконання санкцій і виявляти порушників, зокрема, і в країнах-членах ЄС; змушувати українські компанії дотримуватися санкцій, вдосконалити законодавство, - вважає Юлія Тищенко. - Врешті-решт треба скасувати закон про вільну економічну зону «Крим», з якого користаються групи, близькі до різних гілок влади, і ведуть економічні стосунки з окупованим півостровом. Це, як на мене, справа честі парламенту – скасувати закон про ВЕЗ «Крим», щоб на цій ситуації не заробляли бізнесмени від політики».
На жаль, говорячи про перспективи деокупації, які можливі лише політико-дипломатичним шляхом, Київ не зміг вплинути на міжнародних партнерів з тим, щоб свторити переговорни майданчик щодо Криму, констатувала експерт УНЦПД, виступаючи в рамках телемарафону. Наразі такого майданчика немає, хоча питання незаконної окупації Криму раз-по-раз спливає у різних міжнародних форматах.
Ви можете переглянути матеріали попередніх «кримських» марафонів на UKrLifeTV: 2018 рік та 2017 рік.