«Заміщення корінного населення у Криму – це також питання військового та гуманітарного злочинів. Так, лише в Севастополі кількість населення з 2014 року,за російськими даними, зросла на 20 тисяч осіб. На Крим розповсюджується і Женевська конвенція, у зв’язку з якою Росія як держава-окупант несе відповідальність за окуповані території», - цитує Російська служба «Голосу Америки» Юлію Тищенко в статті «Україна готова пред’явити претензії Росії щодо Криму в міжнародному кримінальному суді».
Крім того, за словами Ю.Тищенко, зібрано дані, згідно з якими РФ привласнила понад 12 тисяч різних об’єктів, «які так чи інше адмініструвалися чи управлялися Україною до того, як півострів був анексований Росією». На переконання аналітика УНЦПД, «позови щодо цих об’єктів до міжнародних судів можуть створити для Росії величезну проблему. Адже на ці об’єкти може бути накладено арешт у будь-який час».
Масштаби оцінок економічних втрат України та втрат майна, які належить пройти Україні, не мають аналогів у сучасній світовій історії. Фактично в Криму відбулася експропріація української власності – різних об’єктів різної форми власності. Суму цих втрат ще належить оцінити і висунути позови, це дуже непросте рішення», - відзначила ЮліяТищенко.
(«Голос Америки», 12.12.2017)
Радимо також познайомитися з дослідженням УНЦПД щодо анексованого в Криму майна України
та привласнених культурних пам"яток