Закладаючи в державний бюджет кошти на фінансування партій, держава не володіє інформацією про те, якими реально є потреби політичний партій для підтримання їхньої діяльності. Про це, коментуючи для «Київ-1» Закон про реформи фінансування політичних партій і виборчих кампаній, сказала виконавчий директор Українського незалежного центру політичних досліджень Світлана Конончук.
На її думку, «було б дуже корисним почути думки партій про те, які види їхньої діяльності потребують фінансового покриття: підтримка офісу, зарплатня співробітникам, проведення досліджень в окрузі, просвіта, проведення партзборів, розробка проектів рішень — той мінімум, без якого неможлива стійка діяльність партії. Між тим, небагато людей у кожній партії достеменно знають, скільки коштів необхідно для того, щоб працював осередок, наприклад, в Києві чи в обласному центрі з населенням 300 тисяч».
Нагадаємо, Закон про реформи фінансування політичних партій і виборчих кампаній було підписано Президентом 23 листопада 2015 р. Закон передбачає, зокрема, державне фінансування партій, які набрали на парламентських виборах не менше 2% голосів виборців. На ці потреби в державний бюджет-2016 треба закласти 400 млн.гривень.