«Росія подаватиме апеляції в міжнародні суди, зокрема, в Гаазький, і вдаватиметься до будь-яких можливостей, аби скасувати рішення Третейського суду про відшкодування збитків, завданих українським власникам активів у Криму через анексію півострова, - таку думку висловила аналітик УНЦПД Юлія Тищенко в інтерв’ю Громадському радіо. Про те, що РФ діятиме саме так, свідчить перша ж реакція Кремля після оприлюднення рішення Третейського суду, - Пєсков, речник президента Путіна, заявив, що Росія не була залучена до згаданого судового процесу і тому не збирається виконувати це рішення.
«Потенційно Росія зараз перебуває у надзвичайно вразливій ситуації. Бо тепер стало зрозуміло, яким чином можна офіційно отримати компенсації за «віджату» власність у Криму», - вважає експерт УНЦПД. «Рішення Третейського суду значною мірою стосується компаній, пов’язаних з групою «Приват». Йдеться про 18 компаній і одну фізичну особу. Але судяться з Росією і державні підприємства, - провадить Юлія Тищенко. - Окупанти націоналізували лише 27 держпідприємств, а за офіційною українською статистикою, на півострові до анексії нараховувалося близько 42 тис. об’єктів державної власності - піприємств, установ і організацій». Справа в тому, що окупанти застосували різні форми «прихватизації» об’єктів української державної власності, - не тільки націоналізацію, а і т.зв. викуп підприємств. Анексовані і «віджаті» в Криму підприємства, за інформацією Юлії Тищенко, зараз частково виставляють на приватизацію.
Слухати повністю інтерв’ю на Громадському радіо (12.05.2018)
Детально про майнові втрати України внаслідок анексії Криму можна прочитати в статті Юлії Тищенко "Анексована власність. Скільки майна "віджала" у нас Росія" ("Українська правда", 24.02.2016)