«Стало модним плутати компроміс з капітуляцією, причому капітуляцією, яка загрожує існуванню незалежності країни. Відмова від Криму в обмін на Донецьк та Луганськ автоматично запускає з боку російських сусідів дезінтегруючі сценарії в Україні в цілому. І ще глобальнішу війну. При цьому без європейських амбіцій ми апріорі повертаємося під протекторат «зі скрепами», - так відреагувала в коментарі для видання «Детектор медіа» аналітик УНЦПД Юлія Тищенко на появу резонансної статті олігарха Віктора Пінчука у впливовому американському виданні «The Wall Street Journal».
Виконавчий директор УНЦПД Світалана Конончук в інтерв»ю Російській службі «Голосу Америки» висловила думку, що поява публікації в WSJ стосується особистих інтересів її автора: «Складається враження, що Пінчук говорить про інтереси власного бізнесу. Вочевидь, санкції, накладені на Росію у зв»язку з анексією Криму, б»ють також по продажу труб, які виробляють на заводах цього бізнесмена. В публікації простежується його особиста мета переконати Америку в потребі відмінити або пом»якшити санкції проти Росії для того, щоб розвивався бізнес, пов»язаний з інтересами Пінчука. Тут немає ніяких економічних інтересів країни в глобальному розумінні цих слів».
Водночас публікацію у відповідь на статтю Пінчука, що невдовзі вийшла у WSJ за підписом заступника голови Адміністрації Президента України Костянтина Єлисеєва, Світлана Конончук називає «непереконливою, зате однозначною, яка не потребує додаткових тлумачень». «Зрозуміло, що нинішній курс адміністрації Президента Петра Порошенка буде спрямовано на глибшу інтеграцію з Європейським Союзом. Йдеться не про членство в ЄС, йдеться про поглиблення ринкових відносин. Саме на це спрямована Угода про асоціацію з Євросоюзом і в цьому напрямку Україна працює, не так швидко, як хотілося б, проте працює, і економічна частина Угоди залишається стратегічною на порядку денному України», - підкреслює Світлана Конончук.
На думку експерта, сьогодні складно говорити про те, якою буде конфігурація влади і ставлення до України в країнах ЄС, зокрема в світлі змін, що відбудуться після президентських виборів, наприклад, у Франції. Проте Світлана Конончук упевнена: «Навряд чи відбудуться радикальні зміни, які зможуть зруйнувати Євросоюз або понизити його привабливість в очах українців».