Про нас

Новий ЦВК і старі виклики. Актуальний коментар

Новий ЦВК і старі виклики. Актуальний коментар

Перед новою ЦВК, склад якої днями затвердила Верховна Рада, стоять старі виклики. «Викликом є сама ситуація, пов’язана з виборами, і викликом є старе виборче законодавство, - вважає аналітик УНЦПД Юлія Тищенко, інтерв’ю з якою 26 вересня 2018 р. вийшло на телеканалі «Рада». - Можна прогнозувати, що виборче законодавство не буде змінено до парламентських виборів-2019, а отже, ми обиратимемо за старою системою, з усіма її вадами – з мажоритарними округами, можливостями «оксамитового» підкупу виборців та лазівками для використання адмінресурсу». Аналітик не виключає, що задля збереження іміджу в очах західних партнерів політичні сили знайдуть такий компроміс: вибори-2019 пройдуть за старим законодавством, а вже до наступних парламентських виборів буде ухвалено нове законодавство, суть якого – голосування за відкритими списками.
Щодо нових членів Центрвиборчкому, то, на думку Ю.Тищенко, дуже позитивним є те, що серед них є представники громадськості, які мають дуже тривалий досвід спостереження за виборами і глибоко знаються на виборчій проблематиці. Крім того, зазначає експерт, важливо, що «новий склад ЦВК наразі має суспільну легітимність, на відміну від своїх попередників, термін перебування яких на посадах сплинув ще в 2014 році».
Нагадаємо, що в 2017 році УНЦПД працював над проектом «Громадянська підтримка реформування законодавства до парламентських виборів», який пропагував запровадження в Україні законодавства щодо голосування за відкритими списками.

Breadcrumbs

niz
Контакти
01004, Україна, м.Київ,
вул. Антоновича, 10-А, оф. 3
тел. +38 044 599 42 51
ucipr@ucipr.org.ua
© Український незалежний центр політичних досліджень 1991