УНЦПД приєднався до заяви правозахисників щодо е-декларування антикорупціних активістів

Український незалежний центр політичних досліджень приєднався до звернення коаліції Правозахисний порядок денний із вимогою до Верховної Ради України припинити наступ на громадянські права і свободи в Україні. Нижче подаємо оригінал заяви:

 

На початку липня 2017 року у парламенті були зареєстровані президентські законопроекти №6674 та №6675, розроблені ніби на заміну скандальним змінам до антикорупційного законодавства, які зобов’язали антикорупційних громадських активістів подавати щорічні електронні декларації про особисті активи та майно (закон №1975-VIII від23 березня 2017 року). Фактично пропонується скасування е-декларування для громадських антикорупційних активістів в обмін на запровадження додаткової податкової звітності для громадських організацій і фізичних осіб-підприємців, а також підприємств, установ та організацій, які надають їм послуги.

 

Законопроекти №6674 та №6675 покладають на усі громадські об’єднання і фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації, які надають їм послуги, невиправданий обов’язок подавати додаткову звітність.

 

В разі неподання передбаченої законопроектами звітності організація може бути позбавлена статусу неприбутковості, на неї будуть накладені штрафні санкції і пені. Як видно, існуючі вісім форм звітності на сьогодні недостатні, жодна з них не скасовується, до речі, натомість додається ще одна “антикорупційна”. Такі покарання мають підкреслено каральний характер та є нічим іншим, як запровадженням інструменту для вибіркового тиску на нелояльні до влади громадські організації.

 

Оскільки ініціатива цих законопроектів виходить від Адміністрації Президента, ми розцінюємо таку ініціативу Президента України як непропорційне втручання у діяльність громадських організацій та грубе порушення міжнародних стандартів, які гарантують свободу асоціацій і забороняють втручання держави в діяльність громадських об’єднань.

 

Запровадження е-декларування антикорупційних активістів (та всіх пов’язаних, навіть опосередковано, з антикорупційною діяльністю осіб), контролю за громадськими об’єднаннями є продовженням систематичного наступу на громадянські права і свободи Парламент має припинити наступ на свободу слова, асоціацій та мирних зібрань, які є основними цінностями демократії.

 

З огляду на викладене вище, звертаємось до кожного народного депутата:

 

Не  голосуйте за законопроекти № 6674 та № 6675 від 10 липня 2017 року! Натомість скасуйте ганебне е-декларування для антикорупційних активістів, ухваливши законопроект №6271.

 

Довідково: платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу, аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект “Без кордонів” ГО Центр “Соціальна Дія”, Євромайдан SOS. Координацію роботи платформи здійcнює Центр громадянських свобод. Контакти для зв’язку: human.rights.agenda.ua @ gmail.com

 

Центр громадянських свобод

Центр інформації про права людини

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Проект “Без кордонів”

Фундація Відкритий Діалог

Благодійний фонд “Восток- SOS”

Харківський інститут соціальних досліджень

Донецький інститут інформаці

Громадська організація “КримСОС”

Amnesty International в Україні

Харківська обласна фундація Громадська Альтернатива

Кримська правозахисна група

Асоціація УМДПЛ

Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива”

Український незалежний центр політичних досліджень

Громадська спілка “Громадські ініціативи України”

Центр демократії та верховенства права

Назад до переліку матеріалів