Юсуф Куркчі: ВР півроку не розглядає законопроект щодо допомоги кримським політв'язням

Другий день триває марафон «Крим. Деокупація та реінтеграція» на UKRLIFE.TV – спільний проект цього інтернет-каналу та УНЦПД.

Юсуф Куркчі, перший заступник міністра з питань окупованих територій та ВПО:
«У бюджеті закладено 97 млн грн. на допомогу політв»язням та їхнім сім»ям. На сьогодні в Криму понад 60 осіб ув»язнено за політичними мотивами, і переважно це кримські татари, які чинять мирний опір окупаційній владі. 100 дітей залишилися без батьківської опіки. У кримськотатарських сім»ях традиційно завдено так, що батько є єдиним годувальником родини, тому проблема дітей політв»язнів дуже важлива.
Наше міністерство разом з експертами майже рік тому розробило законопроект, який покладе на державу обов»язки та дасть їй ширші можливості для допомоги кримським в»язням сумління та їхнім родинам, зокрема, стане законодавчою підставою для створення згаданого фонду. Рефат Чубаров подав цей законопроект до Верховної Ради ще наприкінці червня 2017 року, проте за більш як півроку, що минули відтоді, лише один комітет ВР розглянув законопроект… Не знаю, як можна пояснити таку повільність парламентарів щодо проекту, який стосується людей, котрі протистоят ь окупантам. Ввважаю, пояснення в тому, що депутати переймаються тими законопроектами і діями, які будуть вигідно відтіняти їх в очах електорату напередодні майбутніх виборів, а не інтересами держави та гризотами наших громадян, які постраждали від окупаційної влади в Криму.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, народний депутат, пообіцяв днями провести розмову з керівництвом Верховної Ради з тим, щоб прискорити винесення законопроекту до сесійної зали».

Screenshot 1к
Нагадаємо, марафон триває 20-21 лютого. Своїми думками та баченнями поділилися: керівник програм демократичних процесів УНЦПД Юлія Тищенко; залучений експерт УНЦПД Андрій Дуда; голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров; голова правозахисного руху «Сила права», народний депутат України попередніх скликань Андрій Сенченко; адвокат Ніколай Полозов; експерт ГО «Відкрита політика» Ірина Жданова; перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова; перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юсуф Куркчі; начальник управління прокуратури АР Крим Вадим Ариванюк; експерти Української Гельсінської спілки Дарія Свиридова та Олег Мартиненко; позаштатна радниця міністра культури, голова ГО «Алем» Есма Аджієва та інші.
Марафон відбувається в рамках проекту «Зміцнення потенціалу уряду щодо роботи з вимушеними переселенцями з Криму та його мешканцями», який здійснює УНЦПД за підтримки посольства Великої Британії в Україні.
Стежте за перебігом марафону на сайті UkrLifeTV