Життя на лінії вогню. Вийшло друком дослідження УНЦПД

Дослідження «Громадяни і держава на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей: Проблеми, виклики, бачення майбутнього», яке було презентовано УНЦПД у Брюсселі у вересні 2017 року, тепер вийшло друком у Києві. Як живуть українці «за два кроки» від лінії вогню? Які їхні основні соціально-побутові потреби, чого вони бояться і чого хочуть від держави Україна, як ставляться до українських військових, чи налаштовані на діалог та примирення з тими донеччанами та луганцями, котрі опинилися «за поребриком», в ОРДЛО? Увесь спектр проблем, які існують у цьому надзвичайно чутливому регіоні, в «сірій зоні» країни, охоплено в дослідженні аналітиків УНЦПД Юлії Тищенко та Юлії Каздобіної. Дослідження здійснено завдяки сприянню International Alert та фінансовій підтримці Європейського Союзу.
Важливу частину дослідження склали анонімні інтерв’ю та фокус-групи, які наші аналітики провели влітку-2017 у Бахматі, Волновасі, Новотроїцькому, Краматорську, Слов’янську, охопивши опитуванням різноманітні соціальні, вікові, гендерні групи. У фокус-групах також брали участь громадяни, котрі регулярно відвідують тимчасово непідконтрольні Україні території або мешкають там, мають досвід постійного спілкування з мешканцями(батьки, знайомі родичі) в ОРДЛО, а також внутрішньо переміщені особи.

Scr16 01 2018

 

Познайомтеся, будь ласка, з результатами цього цікавого дослідження

 

Також радимо ознайомитися зі статтею Юлії Тищенко та Юлії Каздобіної на цю тему, що вийшла друком у тижневику «Дзеркало тижня» 7 жовтня 2017 року.

Назад до переліку матеріалів