Про нас

Експертні організації вимагають від депутатів нарешті розпочати виборчу реформу

Експертні організації вимагають від депутатів нарешті розпочати виборчу реформу

Сьома сесія Верховної Ради VIII скликання - остання можливість провести виборчу реформу перед наступними виборами народних депутатів. За три роки, що минули після Майдану, в Україні практично нічого не було зроблено для зміни законодавства в цій сфері. Хоча всі основні законопроекти перебувають на розгляді ВРУ близько двох років.
Шість громадських організацій, що опікуються проблемами виборчого законодавства, зпоміж них і УНЦПД, звертаються зі спільною заявою до парламентарів, закликаючи їх використати останню можливість і ухвалити зміни до виборчого законодавства або ж взяти на себе політичну відповідальність за провал реформи.
«Виборча реформа є однією з найбільш системоформуючих з точки зору позитивних змін в середньо- та довготерміновій перспективі. Через зволікання парламентарів Україна вже втратила можливість на проведення всеохопної реформи та кодифікації виборчого законодавства. За час, що залишився до чергових парламентських виборів, Верховна Рада України ще може хоча б визначитись із законом про вибори народних депутатів, відмовившись від паралельної виборчої системи на користь пропорційної з відкритими регіональними списками», - йдеться у заяві громадських організацій.
Яких змін у країні можна досягти завдяки реформі виборчого законодавства? Читати заяву

Breadcrumbs

niz
Контакти
01004, Україна, м.Київ,
вул. Антоновича, 10-А, оф. 3
тел. +38 044 599 42 51
ucipr@ucipr.org.ua
© Український незалежний центр політичних досліджень 1991