Доповідь Венеціанської комісії про розподіл місць у відкритих і закритих списках

 UCIPR brandbook  eu reforms  demokracy

 

Від часу Євромайдану в суспільстві все більше утверджується думка, що закриті виборчі списки є гальмом у справі демократизації виборів. В умовах, коли самі політичні партії залишаються залежними і підконтрольними олігархату, закриті списки є надійним засобом для проведення у парламент їхніх ставлеників та перешкоджають громадянам дійсно обирати своїх представників. Доцільним рішенням при збереженні принципу пропорційного і рівного представництва є запровадження відкритих списків, що дозволить послабити олігархічний вплив на формування складу парламенту й посилити роль виборців.

Які особливості може принести із собою запровадження відкритих списків? Які варіанти голосування за відкритими списками можливі?
УНЦПД в рамках проекту "Громадська підтримка рефорування законодавства для парламентських виборів", що здійснюється за фінансування Європейської Комісії та сприяння Центру демократії та верховенства права, здійснив переклад українською мовою доповіді Європейської Комісії "За демократію через право" (Венеційської Комісії) від 2015 року «Пропорційні виборчі системи: розподіл мандатів усередині партійних списків». Пропонуємо глибше ознайомитись із даними провідної міжнародної інституції у сфері демократії та права Ради Європи, що будуть корисними в ході подальшого обговорення шляху реформи виборчої системи в Україні.
Доповідь містить огляд виборчих систем в країнах Європи та за її межами, огляд систем із закритими і відкритими партійними списками, подає типологію систем із відкритими партійними списками, оцінює наслідки голосування виборців.
Дізнатися більше

Назад до переліку матеріалів