Ю.Тищенко: Біометричний контроль на кордоні – це гібридний варіант візового режиму з росіянами

Біометричний контроль не варто вважати повноцінним візовим режимом, оскільки це радше компромісний варіант. Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловила експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко, оцінюючи намір РНБО запровадити біометричний контроль з РФ.
«Запровадження візового режиму, враховуючи організаційно-економічні наслідки, виглядає практично неможливим. Потрібно відкривати консульства, утримувати апарат, налагоджувати роботу. Крім того, накладається й реакція суспільства, адже є заробітчани, родичі, зв’язки в РФ. Наразі біометричний контроль – це гібридне рішення. Це не оголошення візового режиму, але вже жорсткіші умови в’їзду для росіян», – констатувала Тищенко. На її думку, на тлі АТО та загальної ситуації біометричний контроль – це виправданий крок, тим більше, що Росія вже давно запроваджує репресивні заходи щодо українських громадян. «Наприклад, понад 30 тисяч осіб, які нібито щось порушили, перебуваючи в РФ, були занесені до так званих «чорних списків». Ця практика вже давно існує в Росії. Крім того, зараз РФ на повному серйозні декларує внесення змін до законодавства про громадянство щодо публічної відмови від громадянства України. Тому біометричний контроль – рішення, що ухвалене не у вакуумі, а як продовження, відповідь на політику РФ щодо наших громадян», – проаналізувала ситуацію Юлія Тищенко.
Нагадаємо, в Кремлі вже попередили, що вживатимуть заходів у відповідь на дії України, та погрожують вислати 4 мільйони українців.
(«Слово і Діло», 11.07.2017)