С.Конончук: «Позиція Британії, США та ЄС щодо конфлікту між Україною та РФ лишається консолідованою»

«У міжнародному порядку денному Росію розглядають не тільки як «джерело стурбованості» в ракурсі українського питання, а й у зв»язку з тим, як Росія бере участь у підтримці авторитарних режимів у світі, зокрема режиму Асада, і яку загрозу це несе європейському континенту», - коментує керівник політичних програм УНЦПД Світлана Конончук в інтерв»ю Російській службі «Голосу Америки» контекст переговорів, що відбулися між Президентом України Петром Порошенком та Прем»єр-міністром Великої Британії Терезою Мей під час його візиту до Лондона.
Стратегічна позиція США, Великої Британії, Європейського Союзу, на думку Світлани Конончук, залишається консолідованою і не має «різночитань». «Українська проблема – це частина спектру питань, які демократичні та розвинуті держави ставлять перед Росією. Якщо говорити конкретно про Україну, то Британія дуже чітко заявляє про незаконність анексії Криму та підтримки Росією сепаратизму на сході України, буде максимально послідовно відстоювати свої оцінки і максимально сприяти політиці контролю за санкціями, якщо така політика розвиватиметься», - цитує Світлану Конончук «Голос Америки».
Коментуючи виступ Президента Порошенка в Королівському інституті міжнародних відносин (Chatham House), зокрема його заяви про невиконання РФ мінських домовленостей, аналітик УНЦПД упевнена: «Якби Росія виконувала мінські домовленості, то це принесло би мир на Донбас. Якщо формат міжнародного посередництва у конфлікті між Україною та РФ змінюватиметься, то воно від початку ґрунтуватиметься на мінських домовленостях. Дехто вважає, що ці угоди не працюють або від початку не були правильно сформульовані, проте в мінські угоди – єдині, де зафіксовано зобов»язання сторін, ці зобов»язання нікуди не зникають і мають перейти в інший документ». Питання не в тому, каже С.Конончук, яким є формат мінських домовленостей, а в тому, як забезпечити їх виконання, як досягти миру на Донбасі, звільнити полонених, отримати контроль над східним кордоном України.
(«Російська служба «Голосу Америки», 19.04.2017)