«РФ захоче повернутися у клуб впливових країн, але без вирішення питання Криму це неможливо»

«У Росії, як мантру, повторюють тезу про те, що питання Криму «історично вже вирішено». Це повторювання (швидше – самонавіювання) йде від невпевненості, адже в Росії розуміють, що рано чи пізно країна захоче повернутися до клубу впливових держав світу, а без вирішення питання Криму це не є можливим», - таку думку висловила аналітик УНЦПД Юлія Тищенко, виступаючи в ефірі політичного ток-шоу «Свобода слова» на ICTV 18 вересня.
Оцінюючи рішення Верховної Ради України про невизнання легітимним усього складу Держдуми РФ завдяки проведеним у Криму виборам, Ю.Тищенко зауважила, що на анексованому півострові мешкає близько 1,5 мільйона потенційних виборців, тому їхня можлива участь у виборах накладає нелегітимність не лише на тих депутатів Думи, які обиралися в мажоритарних округах, а й на партії, що пройшли у вищий законодавчий орган Росії.
На думку Ю.Тищенко, Україна, провадячи «кримську» політику, має бути більш активною, «не починати рухатися тоді, коли поїзд уже рушив, а робити це заздалегідь, незважаючи на те, що об»єктивно Україна має обмежене меню впливу на Крим».
Дивитися випуск «Свобода слова» на ICTV від 18.09.2016