Представник Німеччини: основою виконання мінських угод має бути безпека

Німеччина як держава-очільник в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) вважає, що забезпечення безпеки на Донбасі має стати основою для виконання всього комплексу мінських домовленостей, у тому числі і передумовою проведення виборів.

Про це заявив генеральний консул Німеччини в Донецьку (офіс – у Дніпрі) Вольфґанґ Мьоссінґер 3 чернвя під час семінару, організованого в Харкові Українським центром незалежних політичних досліджень та представництвом Фонду Конрада Аденауера.

«Не зважаючи на критику, яка звучить на адресу ОБСЄ, без її участі конфлікт на Сході України розвивався б за зовсім іншим, гіршим сценарієм, й участь міжнародних гравців дозволила швидше припинити «гарячу» фазу конфлікту», – зазначив пан Мьоссінґер.

Керівник групи спостережної місії ОБСЄ у Харкові Ромуальд Пічард повідомив, що основна увага СММ прикута до сходу держави, де нині діє понад 600 спостерігачів. Цього року місія отримала більше фінансування (воно зросло з 88 до 99 млн. євро), планує збільшити кількість спостерігачів, пунктів базування і технічних засобів у зоні конфлікту. Втім, як каже пан Пічард, припинення вогню є відповідальністю і метою сторін, а не спостережної місії.

("Збруч", 09.06.2016)

Відгуки ЗМІ про семінар:

http://novynarnia.com/2016/06/07/obsye-v-ukrayini-skarzhitsya-na-brak-finansuvannya-hocha-rozshiryuye-svoyu-diyalnist/

http://qha.com.ua/ru/obschestvo/v-harkove-obsujdayut-rol-obse-v-ukraine-foto/160465/

http://europravda.com.ua/part/286121-doneckie-partiycy-prinyali-uchastie-v-seminare-rol-obse-i-predsedatelstvuyuschey-germanii-v-razvitii-ukrainskogo-obschestva.html

http://www.compet.kh.gov.ua/rus/