Хто зацікавлений у зриві виборів у Маріуполі?

Рада коаліції відклала рішення по виборах в Маріуполі, що не були проведені 25 жовтня. Голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко повідомила, кому може бути вигідний зрив виборів у цьому місті.

У «Блоці Петра Порошенка» пропонують провести місцеві вибори в Маріуполі 15 листопада, щоб вони проходили одночасно з другим туром голосування з обрання міських голів. Однак рада коаліції ухвалила рішення відкласти на 27 жовтня рішення щодо виборів і в Маріуполі, і в Красноармійську.

Глава парламентської фракції «Блок Порошенко» Юрій Луценко повідомив, що його політична сила вже внесла відповідний законопроект. Він також додав, що вибори в Маріуполі не відбулися з вини територіальної виборчої комісії.

Наскільки доречним буде проведення виборів в Маріуполі 15 листопада, в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомила голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.

Чи варто проводити вибори у Маріуполі 15 листопада?

— Це питання значною мірою політичне. Про те, що існує загроза зриву виборів в Маріуполі, говорилось вже місяці півтора. В Маріуполі мають також відбутися ще й вибори міського голови. Також ніхто не гарантує, що вони пройдуть в один тур. Цю проблему також треба буде вирішувати в разі чого. Треба зазначити, що Маріуполь – це дуже делікатне питання. Саме до ситуації в цьому місті сьогодні прикута увага не тільки з точки зору України, але і демократичних міжнародних організацій. Також ми вчора бачили певні коментарі від самопроголошених республік, які вказують місцевим мешканцям, що нібито Україна не в змозі взагалі організувати вибори. Тобто перевобори треба проводити за наявності міжнародних спостерігачів, за наявності прозорості самого процесу виборів. Я не готова говорити про роль ТВК, тому що я не була на місці, але, можливо, і тут потрібні якісь певні процедури.

Для проведення місцевих виборів в окремих районах Донбасу необхідний спеціальних закон. Ви теж так вважаєте?

— Так. Пошук таких варіантів прописаний в Мінських угодах. Склалася нестандартна ситуація, тому потрібно шукати нестандартні політичні підходи до неї.

Хто зацікавлений у зриві виборів в Маріуполі?

— Багато сторін може бути зацікавлено. Було багато заяв різних посадовців з різних боків про те, що вибори на тих територіях проводити, м’яко кажучи, не потрібно. Можуть бути зацікавлені представники «Опозиційного Блоку», бо вони розуміють, що це вже не буде 99,9% присутності в органах самоврядування. Зацікавленими можуть бути представники бізнесу, які в тому ж Маріуполі володіють 99% активів.
("Голос столиці", 16.10.2015)