Projects

Барометр ОГС: ОЦІНКА СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У КРАЇНАХ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

Барометр ОГС: ОЦІНКА СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У КРАЇНАХ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

 

Український незалежний центр політичних досліджень працює над проєктом “Monitoring Progress, Empowering Action” за фінансової підтримки Європейського Союзу. У межах проєкту експерти УНЦПД  досліджують зміни в громадському секторі та вносять їх до звіту "Барометр ОГС". У звіті передбачено 30 стандартів для громадських об'єднань та надано рекомендації щодо вдосконалення за кожним з 10 охоплених дослідженням напрямів. Окрім того, є найважливіші висновки та рекомендації для майбутніх реформ, які уряд та парламент можуть здійснити для поліпшення умов для громадянського суспільства в Україні.

Робота над звітом включає збір даних через онлайн-опитування, фокус-групи, інтерв'ю, кабінетні дослідження та аналіз зібраної інформації.

Що таке барометр ОГС?

Барометр ОГС – регулярний та системний моніторинг середовища, в якому працюють організації громадянського суспільства (ОГС) Східного партнерства. Він складається з набору стандартів та індикаторів у 10 різних напрямах з метою моніторингу як законодавства, так і практики. Він ґрунтується на найкращих міжнародних практиках.

photo 2020 02 11 09 46 17

Які напрямки охоплює барометр ОГС?

Барометр ОГС включає в себе на дві основні частини:

• Основоположні права та свободи, що є невід'ємною умовою функціонування громадянського суспільства: (1) свобода об'єднань, (2) рівне ставлення, (3) доступ до фінансування, (4) свобода мирних зібрань, (5) право на участь у прийнятті рішень, (6) свобода вираження, (7) право на приватність та (8) обов'язок держави щодо захисту.

• Необхідні умови, які додатково сприяють розвитку громадянського суспільства (хоча їх існування без основоположних прав та свобод недостатнє для забезпечення сприятливого середовища): (1) державна підтримка та (2) співпраця між державою та ОГС.

Як був розроблений Барометр ОГС?

Барометр ОГС був розроблений завдяки процесу активних консультацій та співпраці за підтримки Європейського центру неприбуткового права (ECNL). Він був спільно створений центральною робочою групою місцевих експертів та пройшов 3 раунди консультацій з більш ніж 807 ОГС в усьому регіоні. Барометр ОГС дійсно є надбанням місцевих експертних та громадських кіл та охоплює питання, які місцеві партнери визначають актуальними в контексті своїх країн.

Breadcrumbs

niz
Contacts
02000, Ukraine, Kyiv Malopidvalna St, 10, office 1
ucipr@ucipr.org.ua
© Ukrainian Center for Independent Political Research 1991