Про нас

Якби не Майдан… Думки про політичні перспективи, гідність та свободу. Ю.Тищенко в ефірі Радіо Свобода

Якби не Майдан… Думки про політичні перспективи, гідність та свободу. Ю.Тищенко в ефірі Радіо Свобода

«Соціально-економічні виклики почалися задовго до Майдану: і падіння ВВП, і трудова міграція, і проблеми, пов’язані з рівнем смертності. Саме Майдан став пошуком відповідей на всі виклики, які стояли перед нереформованою, корумпованою країною, де на той час уже відбулася узурпація влади Януковичем та його командою. Майдан був наслідком цієї політики», - запевняє аналітик УНЦПД Юлія Тищенко в інтерв’ю на Радіо Свобода, присвяченому 5-ій річниці від початку перших протестних акцій на Майдані.
«Якби тоді не сталося Майдану, гадаю, зараз перед Україною постало б не менше викликів, але інших – насамперед відсутність прав та свобод, - вважає Юлія Тищенко. - Уже напередодні ми бачили «імплантацію» в суспільне та політичне життя російських моделей – згадаймо «закони 16 січня», силові плани з придушення протестів та ін.». На її думку, ймовірно, силові сценарії могли бути реалізовані Януковичем під час президентських виборів. До Майдану Україна перебувала в орбіті Росії і, в кращому разі з усіх поганих варіантів, існувала би за квазі-білоруською моделлю. «а це був би дуже складний варіант для майбутнього, - говорить Юлія Тищенко, – адже він би не давав нам надії».
Чого досягли українці, вийшовши п’ять років тому на Майдан? Читайте інтерв’ю Юлії Тищенко та експерта Центру развитку суспільства Ігора Харченка на сайті Радіо Свобода та слухайте в ефірі програми «Донбас. Реалії».

Breadcrumbs