Статті

Міська рада Маріуполя ухвалила положення про громадські слухання

Міська рада Маріуполя ухвалила положення про громадські слухання

Маріуполь став на один крок ближче до найкращих стандартів місцевої демократії, адже міська рада запустила один з основних інструментів участі громадян в управлінні справами громади – громадські слухання.

 

Основні параметри громадських слухань, які тепер запрацюють в місті:

-            слухання можна проводити як з питань, які стосуються всіх мешканців, так і частини мешканців міста (району, мікрорайону, кварталу, вулиці тощо);

-            для ініціювання громадських слухань необхідно всього 75 або 50 підписів, залежно від питання яке виноситься на слухання або рішення 3 громадських організацій, ОСББ, ОСН;

-            підготовка громадських слухань здійснюється в співпраці з ініціаторами слухань;

-            головуючий та секретар на слуханнях є представниками ініціаторів;

-            простою більшістю голосів учасників ухвалюється рішення громадських слухань, яке розглядаються на засіданні Маріупольської ради та/або її виконавчого комітету за обов’язкової участі ініціаторів громадських слухань.

 

«Можна з впевненістю сказати, що Маріуполь за останні два роки твердо і незворушно прямує до лідерів. І вже сьогодні місто ставлять як приклад, коли мова заходь про сприяння розвитку громадянського суспільства та участь громадян в процесах прийняття рішень на місцевому рівні. Що в свою чергу збільшує довіру до органів влади з боку громадян» - зазначив керівник проекту USAID «Громадяни в дії» Максим Лациба.

 

Маріуполь використав типове положення про громадські слухання, яке було розроблене експертами проекту USAID «Громадяни в дії». Типові положення по іншим інструментам місцевої демократії можна завантажити на сайті «Довідник громадського активіста».

 

Це вже третій інструмент місцевої демократії, який був запущений в Маріуполі за останні декілька років. Першими були місцеві ініціативи та бюджет участі. Також в місті працюють спеціалізовані програми підтримки громадських ініціатив, такі як: «Грантова програма», програма «Батьківський фонд», міський конкурс міні-проектів, програма сприяння розвитку ОСББ та програма «Малих грантів сприяння розвитку культури, спорту, молодіжної політики та туризму».

Breadcrumbs